Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Ranní analýza: Venezuela získala investici pro zvýšení ropné produkce

29.08.2018 | 10:25 0 Komentářů

Obchodování bez žádné změny dosavadního sentimentu nabídla včerejší seance na finančních trzích. Na devizových trzích své ztráty pozastavil americký dolar, který se snaží vůči ostatním měnám stagnovat. Ve výprodeji pokračuje turecká lira, zato akciový trh se drží pozitivního sentimentu a zůstává na zvýšených úrovních.

Forex

Na hlavních měnových párech včerejší seance nenabídla žádnou změnu sentiment a americký dolar pozastavil své výraznější ztráty z minulého týdne, kdy e opřel do americké centrální banky americký prezident Donald Trump. Zajímavější byla situace na exotičtějších měnových párech proti americkému dolaru.

Například turecká libra pokračuje po přestávce z minulého týdne ve výprodejích. Může za to především nejistota ohledně žádného pokroku v rozporu mezi USA a Tureckem. Turecká měna ztratila přibližně 40% svojí hodnoty proti americkému dolaru, kvůli eskalaci amerických sankcí, kvůli věznění amerického pastora v Turecku. Opět oslabuje proti americkému dolaru také čínský juan, kdy začal růst poptávka po americkém dolaru, který za posledních několik dnů zlevnil. Juan demonstroval svou stabilitu, kdy dokázal během posledních několika dnů zpevňovat. Za to mohly i výroky člena čínské bankovní rady, že banka nepoužije měnu jako nástroj pro zmírnění dopadu obchodních válek.

Akcie a Komodity

Na akciových trzích se toho také příliš nezměnilo, kdy však trhy spíše stagnovaly, což se dalo očekávat po dosavadních razantních ziscích. Zdá se, že americké akcie už na tom nemohou být lépe a opět to vzbuzuje otázky ohledně dalšího možného růstu. Při pokračování tak silného býčího trendu, který drží zkrátka pouze Trumpova agresivní zahraniční politika, lze kdykoliv očekávat podobnou korekci jako v únoru.

Komoditní trh také nenabídl příliš vzrušení, nicméně ropa se dostala do menší korekce kvůli možnému růstu amerických ropných zásob, jejíž výsledky nás čekají dnes odpoledne. Zároveň se objevily zprávy o zpomalení propadu venezuelské produkce. Venezuela totiž přišla se zprávou o potencionální investici do místní ropné produkce. Venezuelská státní ropná společnost PDVSA v úterý přišla se zprávou, že podepsali investici za 430 milionů dolarů, která by měla pomoci zvýšit produkci ropy o 640 000 barelů denně na 14 ropných polích, ačkoliv velká většina analytiků pochybuje o legitimitě investice, kvůli domácí ekonomické a politické nestabilitě.

Dnešní fundamenty:

Dnes v 14:30 kanadský běžný účet a druhý výpočet amerického HDP za 2. kvartál. V 16:30 americké zásoby ropy.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.