Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Ranní analýza: USA uvolňují napětí s Čínou, dnes zasedá ECB a BoE

13.09.2018 | 10:05 0 Komentářů

Akciové trhy pokračují v bočním trendu bez výraznějších výkyvů od dosavadního sentimentu. Devizové trhy nijak neovlivnilo včerejší zveřejnění amerických fundamentů, americký dolar včera přesto opět ztrácel v pozadí novinek kolem obchodních válek.

Forex

Devizové trhy jsou po včerejší seance lehce rozházené, to způsobil americký dolar, který se opět dostal do defenzívy. Ještě předtím dorazila na trhy zpráva o potencionálních problémech Theresy Mayové uvnitř vlastní strany, což může ohrozit budoucnost dosažení dohody o brexitu. Skupina 50 politiků měla jednání jak a kdy by mohli dostat Mayovou z postu premiérky. Libra se dostala odpoledne pod prodejní tlakem, nicméně slabší dolar pomohl libře získat své zisky zpět. Negativní sentiment ze včerejška se však může přelít do dnešní seance, kdy čeká libru zasedání CB.

Americký dolar včera výrazně ztrácel vinou snížené averze k riziku, kdy zdroje blízké vyjednávání mezi USA a Čínou přišly se zprávou, že USA chystají iniciovat další kolo obchodního vyjednávání mezi oběma státy. Americký ministr financí Steven Mnuchin ve středu poslal pozvánku čínským představitelům, navrhující schůzku v následujících několika týdnech.

Dnešní seanci by mělo ovlivnit především vyčkávání na očekávané fundamenty v podobě zasedání BoE a ECB. Vše doplní v 14:30 zveřejnění americké inflace. Na dnešní zveřejnění fundamentů budu mít dnes v 17:30 webinář na téma fundamentální analýza.

Akcie a Komodity

Na akciovém trhu je zatím vše beze změny a trhy pokračují v bočním trendu. Klesající averze k riziku způsobená návrhem americké strany k dalšímu kolu vyjednávání mezi USA a Čínou lehce dokázaly podpořit v růstu americké akcie, nicméně nejedná se o nic dramatického a stále se spíše vyčkává na rozhodnutí Donalda Trumpa o tarifech na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Dnes končí období, kdy se ke clům mohla vyjádřit veřejnost.

Na komoditním trhu dokázaly zpevnit vinou slabšího dolaru drahé kovy a další komodity. Ropa se dostala včera k večeru do korekce předchozích zisků, většinu si však dokázala udržet. Americké zásoby ropy klesly více, než se očekávalo, konkrétně o 5,2 mil. barelů.

Dnešní fundamenty

13:00 bude zasedat britská centrální banka. V 14:30 proběhne doprovodný komentář ECB k rozhodnutí o měnové politice. Ve stejný čas bude zveřejněn růst americké inflace.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.