Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Ranní analýza: Ropa zpět nad 53 dolary, dnes zasedá FED

30.01.2019 | 10:30 0 Komentářů

Devizové trhy zůstávají víceméně beze změny. Americký dolar po pátečním výprodeji konsoliduje a včera dokázal dokonce mírně zpevnit. Akciové indexy jsou po včerejší seanci také téměř beze změny, zato ropa si vzala své zisky zpět a rostla až nad 53 dolarů za barel.

Forex

Na devizových trzích se včerejší seance příliš nevydařila švýcarskému franku. Ten jako jeden z mála výrazně ztrácel proti americkému dolaru. Ostatní měny zůstaly téměř beze změny, až na britskou libru, která výrazně ztrácela po včerejším zasedání britského parlamentu ve věci brexit. Nehlasovalo se však o samotném návrhu a dolní komora včera pouze povolila britské premiérce znovu otevřít vyjednávání s Evropskou unií o podmínkách britského odchodu. Mayová nyní bude usilovat o ústupky týkající se tzv. severoirské pojistky, která byla důvodem odmítnutí původního návrhu většinou politiků. EU však zopakovala, že obnovení rozhovorů není možné. Upravenou dohodu chce Mayová předložit poslancům do 13. února, pokud do tohoto data nebude odhlasováno, poslanci budou moct debatovat o dodatcích. Z Včerejších fundamentů zklamalo zveřejnění spotřebitelské důvěry v USA. To kleslo na 120,2 bodů, očekával se mírnější pokles o 1 bod na 125 bodů. Dnes ráno bylo zveřejněno tempo růstu australské inflace. Meziročně inflace zpomalila z 1,9% na 1,8%, očekával se však větší pokles na 1,7%. Australský dolar na pozitivní překvapení růstu inflace reagoval posílením. Své zisky si zatím drží i v průběhu dopolední seance.

Akcie a Komodity

Včerejší seance na akciových trzích se točila především kolem nejhodnotnější společnosti Apple. Ta po zavření americké burzy reportovala své výsledky. Výhled pro růst zisků byl společností zhoršen již minulý měsíc, především kvůli horším prodejům iPhonů v Číně, a proto zde byl prostor pro pozitivní překvapení. Společnost nakonec reportovala lepší, než očekávané výsledky a její akcie rostly o více jak 6%. I přesto však výsledky ukázaly na jedny z nejhorších výsledků za posledních několik let. Akciový index S&P 500 včera i přes volatilnější seanci dokázal uzavřít v zisku.

Na komoditním trhu se pro změnu včera dařilo ropě. Hlavním fundamentem jsou nyní možné sankce na venezuelský ropný trh a také všeobecně nejistota kolem situace ve Venezuele.

Dnešní fundamenty

14:15 ADP report o zaměstnanosti. V 16:30 americké zásoby ropy. Ve 20:00 zasedá FED, změna měnové politiky se však neočekává.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.