Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Ranní analýza: Ropa jen včera ztratila 4 dolary, dnes americká a britská inflace

14.11.2018 | 10:10 0 Komentářů

Ropu neopouští negativní sentiment a jen během včerejší seance odepsala ropa Brent 4 dolary. Americký dolar by se dnes mohl po zveřejnění výsledků inflace vrátit zpět do růstového trendu, včera totiž mírně korigoval a dal tak prostor ostatním měnám ke zpevnění.

Forex

Americký dolar si včera vybral oddechový čas a zkorigoval část svých zisků ze začátku týdne. Dnes ráno se však odrazil na indexu amerického dolaru FUSD od ceny 96.86, což je úroveň předchozích maxim, tudíž trh zatím drží vyšší úrovně a technickou formací pullback se odrazil od předchozích maxim, zásadní bude, jaký bude dnes vývoj po zveřejnění výsledků americké inflace. Co se týče dat z britského trhu práce, tak ty dopadly poměrně pozitivně. Mzdy zahrnující bonusy rostly podle očekávání na 3% a mzdy nezahrnující bonusy rostly na 3,2%, očekávání bylo na 3,1%. Pozitivně také dopadla revize výsledků z minulého měsíce, které byly zrevidovány z 2,7% na 2,8%. Nezaměstnanost i přesto rostla z 4% na 4,1%. Okamžitá reakce na měnových párech s britskou librou se nedostavila i přesto je dnes libra proti většině měn silnější. To však především kvůli zprávám ohledně ukončení vyjednávání o BrExitu s tím, že stále zůstává nedořešená podoba irské hranice. Dnes ráno Británie a EU ohlásili, že dosáhli provizorní dohody o brexitu, ale stále zbývá dořešit ještě několik zásadních věcí a překonat několik překážek, včetně souhlasu parlamentu, kabinet ministrů a lídrů zbylých 27 zemí. Dohoda by měla být více jak 500 stránke dlouhá a zahrnuje vše od pohybu osob a zboží až po služby a další záležitosti.

Akcie a Komodity

Akciové trhy se po včerejší stabilizaci dnes ráno opět ocitly pod lehkým prodejním tlakem. Index volatility VIX mezitím rostl nad 21 bodů a to navzdory žádným novým zveřejněným fundamentům. Akciové indexy opět táhnou dolů technologické akcie, které byly motorem růstu indexů po většinu roku. Silnější dolar a přetrvávající nervozita na trzích může předznamenávat, že akciový trh po říjnovém výprodeji ještě nenašel své dno.

Na komoditním trhu se do dalších výprodejů dostala ropa a výhled pro růst ropných zásob a nabídky ropy se dále zhoršuje. Ropa WTI ztratila téměř 4 dolary, brent dokonce více jak 4 dolary a od října ropa ztratila čtvrtinu své hodnoty. Pro příští rok kartel OPEC také již potřetí za sebou zhoršil výhled pro růst poptávky, což pouze přidává na zhoršujícím se sentimentu. Pokud bude ropa pokračovat v propadu v podobném tempu jako doposud, dá se téměř s jistotou říci, že OPEC na příštím zasedání odsouhlasí produkční škrty pro rok 2019.

Dnešní fundamenty

10:30 bude zveřejněna inflace v Británii. V 14:30 inflace v USA.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.