Středa 23. září. Svátek má Berta.

Ranní analýza: Obchodní dohoda USA a Číny se blíží, dnes NFP

05.04.2019 | 10:10 0 Komentářů

Měnový páru EURUSD se nakonec včera neodhodlal otestovat úroveň 1.12 a k večeru mírně korigoval odpolední ztráty. Akciové indexy dnes v pre-marketu opět rostou, pomáhá především růstu Boeingu. Ropa WTI se i přes korekci drží těsně nad 62 dolary za barel.

Forex

Na devizových trzích se včera vrátil k růstu americký dolar poté, co z Evropy dorazily horší data. Průmyslové objednávky v Německu opět nečekaně klesly, konkrétně o 4,2%. Zároveň se jedná o nejhorší výsledek od začátku roku 2017. Velmi negativní je pak v případě průmyslových objednávek jejich druhý pokles v řadě, když v lednu klesly o 2,6%. Sentiment ve výrobním sektoru v Německu se tedy nadále nelepší a Německo by koncem letošního roku klidně mohlo vstoupit do technické recese, čímž by se krize eurozóny dále prohlubovala. Britská libra včera pod tlakem silnějšího dolaru ztrácela, zatímco britští poslanci žádají o odklad brexitu. Předseda Evropské rady Donald Tusk chce Británii nabídnout flexibilní roční odklad termínu odchodu z unie. Británie by se však musela zúčastnit voleb do evropského parlamentu, čemuž se chce Mayová vyhnout. Proto Mayová tlačí na prodloužení brexitu do 22. května, tedy přesně před evropskými volbami. Na ostatních měnových párech se situace nijak zvlášť nemění a například měnový pár USDCAD včera přešel do konsolidace, když dnes obchodníci budou očekávat odpolední zveřejnění dat z amerického a kanadského trhu práce.

Akcie a Komodity

Akciové indexy v USA dnes ráno v pre-marketu mírně zpevňují a testují dosavadní letošní maxima poté, co k růstu pomáhají akcie společnosti Boeing. Boeing roste v reakci na zjištění etiopských vyšetřovatelů, že piloti havárie, která se stala minulý měsíc, nebyli za tragédii zodpovědní. WSJ dnes ráno přišel se zprávou, že Donald Trump dnes oznámí datum obchodního summitu s čínským prezidentem, což pomáhá pozvednout sentiment na trzích. Podle čínského premiéra bylo včera na schůzce s Trumpem dosaženo nového konsenzu.

Na komoditním trhu se zatím drží nad 62 dolary ropa WTI, které by mohly pomoci zpět k růstu novinky kolem vývoje obchodního sporu USA a Číny. V propadu také pokračuje cena palladia a dalších drahých kovů.

Dnešní fundamenty

14:30 data z amerického a kanadského trhu práce.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.