Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Ranní analýza: Nad Brexitem vysvitlo slunce, dnes kanadské HDP

30.08.2018 | 10:15 0 Komentářů

Britská libra má zaděláno na lepší zítřky, kdy by mohla pokračovat v posilování a to především díky pozitivním komentářům ohledně Brexitu. Dnes ráno reagoval novozélandský a australský dolar na fundamenty a akciové trhy si stále drží pozitivní sentiment.

Forex

Devizové trhy nabídly během včerejší seance zajímavé vzrušení a to především na britské libře, kdy na trhy dorazila zpráva ohledně budoucího dění kolem Brexitu. Mohl za to vyjednávač EU pro Brexit Michel Barnier, který řekl, že je EU připravena nabídnout Spojenému království nabídku na uspořádání budoucích vztahů, jaká nebyla nikdy s žádnou jinou zemí uzavřena. Libra proti americkému dolaru zpevnila o více jak jedno procento a především si ulevili investoři na britské libře, která byla zužována sérií negativních zpráv ohledně Brexitu.

Dnes brzy ráno dorazily na trhy fundamenty z Austrálie a Nového Zélandu. Konkrétně na Novém Zélandu podniková důvěra, která klesla na nejnižší úrovně z roku 2008 a to -50,3 bodů. Novozélandský dolar je tak dnes ráno pod prodejním tlakem. Pod prodejním tlakem je také australský dolar a ro kvůli makordatům ohledně poklesu kapitálových investic o 2,5%, ačkoliv se očekával růst o 0,6% a poklesu ve stavebních povolenkách o 5,2%, přičemž se očekával pokles o 2,2%.

Ackie a Komodity

Akciové trhy si udržují pozitivní sentiment a především v USA akciové indexy pokračují v růstu, což mají na svědomí pozitivní vyhlídky ohledně budoucnosti dohody NAFTA, kdy se začátkem týdne dohodly na budoucnosti svých vztahů USA a Mexiko a do pátku by se měla přidat i Kanada. Kanadský premiér Justin Trudeau řekl, že i špatná dohoda NAFTA, je dobrá dohoda. Demonstroval tím ochotu Kanady připojit se ke Spojeným státům a Mexiku, kdy by aktuálně měly probíhat vyjednávání, přičemž konečný termín je stanoven na pátek.

Ropě včera pomohl pokles amerických ropných zásob o 2,6 mil. barelů. Poptávka po benzínu je ve Spojených státech na rekordních maximech, což také přispělo k růstu cen ropy. Ropný trh stále zužují obavy ohledně výpadku produkce z Iránu a Venezuely. Nicméně zatím má ropa soldině zaděláno na druhý ziskový týden v řadě s poměrně razantní převahou býků. Ropa Brent se nyní nachází pouhé 3 dolary od letošních maxim, konkrétně na úrovni 77.40.

Dnešní fundamenty

Dnes dorazí na trhy série fundamentů z Ameriky, konkrétně v 14:30 kanadské HDP, americký jádrový PCE index, který bude zásadní pro vývoj měnové politiky FEDu a osobní výdaje v USA.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.