Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Ranní analýza: Libra zůstává pozitivně naladěna i dnes dopoledne

11.09.2018 | 10:15 0 Komentářů

Americký dolar včera korigoval své zisky z konce minulého týdne, kdy mu pomohly pozitivní data z amerického trhu práce.  Ke korekci pomohly pozitivní komentáře hlavního vyjednávače pro brexit za EU Barniera ohledně vývoje jednání. Stagnovat začaly akciové indexy a ropa.

Forex

Hlavní slovo měl včera na devizovém trhu opět americký dolar. Ten zkorigoval své předchozí zisky a opět se dostal do defenzívy. Částečně způsobil vlnu výprodejů pozitivní komentář Michaela Barniera ohledně možného dosažení dohody a to během následujících 6-8 týdnů. Britská libra měla v záloze včera dopoledne výsledek růstu HDP za červenec.  To rostlo nad očekávání o 0,3%, ovšem z reakce trhu na výsledky HDP a komentáře o brexitu je zřejmě čemu věnují investoři větší pozornost. Po zveřejnění růstu HDP si libra připsala pár setinek procent, nicméně po komentářích Barniera dokázala proti dolaru posílit o více jak 100 pipů.

Spolu s librou posilovalo také euro, které se dostalo zpět nad úroveň 1.16. Americký dolar je zatím silnější pouze na páru s japonským jenem.

Akcie a Komodity

Akciové trhy včera po výprodeji z minulého týdne spíše stagnovaly, přičemž některé si dokázaly připsat menší zisky v desetinách procent. Co se týče sentimentu na akciových trzích, zatím nejsme svědky žádné změny a především se vyčkává na rozhodnutí Donalda Trumpa o clech na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Nejistota dále panuje kolem budoucnosti Kanady a její obchodních vztahů s USA, potencionálně dohody NAFTA.

Ropa konsoliduje poté, co byly obnoveny evakuace na východním pobřeží kvůli blížícímu se hurikánu Florance. Hurikán by neměl přímo ohrozit ropné plošiny, i přesto jsou těžební společnosti v pozoru. Ostatní komodity reagovaly především na slábnoucí americký dolar, čehož využily drahé kovy včetně zlata a stříbra. Ty však zůstávají dlouhodobě pod prodejním tlakem a náhled na ně zůstává shortový.

Dnešní fundamenty

Dnes dopoledne bude opět fundamentálně hotovo. V 10:30 budou zveřejněna data z britského trhu práce. V 11:00 německý ZEW index a změna zaměstnanosti v eurozóně za druhý kvartál.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.