Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Ranní analýza: Indexy pokračují v korekci, dolar pozastavil svůj růst

06.03.2019 | 17:10 0 Komentářů

Většina devizových trhů dnes pouze konsoliduje ve velmi úzkém obchodním rozpětím. Kanadský dolar oslabuje v reakci na horší data z domácí ekonomiky. Akciovým indexům se dnes nedaří již třetím dnem v řadě. Nedaří se ani ropě, ta se dále vzdaluje od letošních maxim.

Na devizových trzích se po pěti dnech přestalo dařit americkému dolaru, který přešel do užší oblasti konsolidace. Na některých měnových párech americký dolar dokonce mírně ztrácí a dává tak prostor ostatním měnám, aby mírně zpevnily své pozice. Předstihový ADP report o zaměstnanosti dnes dopadl mírně hůře na 183 000, očekávání bylo na 190 000. Daří se například euru, které na páru EURUSD zpevňuje zpět nad 1.13. Pod tlakem zůstává kvůli horším makrodatům australský a novozélandský dolar. Horší data z kanadské ekonomiky dnes ovlivnila vývoj na kanadském dolaru. Ten výrazně ztrácí a to navzdory nezměněné politice kanadské centrální banky. Ta dnes zasedala a ponechala sazby beze změny na úrovni 1,75%. Mnohem relevantnější byl tak Ivey PMI, ten totiž klesl na 50,6 bodů, očekával se přitom mírný růst na 55,1 bodů. Kanadský dolar na páru USDCAD ztrácí již čtvrtý den v řadě.

Americké zásoby ropy minulý týden rostly o 7 mil. barelů, což je více než očekávané množství na 1,2 milionech. Ropa dnes ztrácí druhý den v řadě a nedaří se jí tak spolu s dalšími rizikovými aktivy. Americký prezident chce uzavřít obchodní dohodu s Čínou do voleb v roce 2020 a podle zdrojů blízkých vyjednavačům je obchodní jednání ve své finální fázi. Akciové indexy i přesto dnes ztrácí a Wall Street tak otevřel níže. Spolu s americkými indexy ztrácí také DAX a nijak mu nepomohl růst s otevřením americké seance a vyšší ceny tedy rychle odmítl.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.