Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Ranní analýza: Indexy opět pod tlakem, dnes rozhoduje OPEC o produkční politice

06.12.2018 | 11:00 0 Komentářů

Indexy dnes ráno pokračují v prodejní aktivitě a navázaly tak na pondělní seanci, jelikož včera byla burza v USA zavřena. Na devizových trzích dnes ráno mírně posiluje opět americký dolar a dnešní seanci tak začal pro změnu zpevňováním. Ropa se k večeru opět dostala pod prodejní tlak a dále tak vyčkává na výstupy z dnešního setkání kartelu OPEC.

Forex

Fundamentálně se toho na finančních trzích včera příliš neudálo. Dopoledne bylo v Británii zveřejněno PMI za sektor služeb, to však vývoj na libře nijak neovlivnilo. Odpoledne zasedala Bank of Canada a rozhodovala o sazbách. Ty zůstaly podle očekávání beze změny na 1,75% a kanadský dolar tak začal v reakci na rozhodnutí ztrácet. Kanadský dolar ztrácí i začátkem dnešní seance v reakci na posilující americký dolar a opět mírně defenzivnější ropu. Americký dolar dnes ráno zpevňuje především v reakci na pokračování ve výprodejích na akciových trzích a rostoucí nervozitě, která podporuje poptávku po americkém dolaru, jakožto bezpečném přístavu. Dnes ráno byly zveřejněny maloobchodní prodeje v Austrálii, které nakonec rostly podle očekávání o 0,3%. Zveřejněna byla také obchodní bilance, ta rostla o 2,3 mld. dolarů, očekával se růst o 3,1 mld. Australský dolar v podstatě jen prohloubil své ztráty a ztrácí již čtvrtý den v řadě.

Akcie a Komodity

Akciové trhy včera postrádaly objemy z USA kvůli zavřené burze za účelem uctění památky G. Bushe staršího a dostavila se tak potřebná stabilizace. Americké indexy však začátkem dnešní seance v pre-marketu opět ztrácejí a ztrácejí také ostatní akciové trhy v Evropě a Asii. Trhům nijak nepomohlo zadržení finanční ředitelky čínské firmy Huawei v Kanadě, což by mohlo dále zhoršit vztahy USA s Čínou. Nervozita na trzích na indexu volatility VIX stoupla z 16 bodů v pondělní na dnešních téměř 25.

Na komoditním trhu včera večer mírně korigovala dopolední zisky ropa, stále však především čekáme na dnešní zasedání kartelu OPEC ve Vídni, kde bude rozhodnuto o produkční politice na příští rok. Ropa by dnes mohla být extrémně volatilní, jelikož jí doprovodí také zveřejnění amerických ropných zásob.

Dnešní fundamenty

Dnes proběhne ve Vídni setkání kartelu OPEC. V 14:30 obchodní bilance v USA. V 16:00 nevýrobní PMI v USA. V 17:00 americké zásoby ropy.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.