Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Ranní analýza: Indexy dokázaly většinu ztrát umazat, dnes americké NFP

07.12.2018 | 10:00 0 Komentářů

Americký dolar včera mírně korigoval v reakci na klesající výnosy z amerických dluhopisů. Akciové indexy včera večer i přes výrazný prodejní tlak dokázaly umazat většinu ztrát. Ropa stále čeká na oficiální vyjádření o produkčních škrtech.

Forex

Na devizových trzích včera odpoledne ztrácel americký dolar a to v reakce na další pokles amerických výnosů směrem k 2,8% v případě nejsledovanějších desetiletých splatností. Slábnoucí americký dolar se projevil také na některých měnových párech. Slabšího dolaru využily nejvýrazněji EUR, GBP a JPY, kterému pomáhá také rostoucí averze k riziku při pokračujících výprodejích na akciových trzích. Americkému dolaru se večer podařilo část ztrát umazat, výnosy se však stále drží na nižších úrovních. Během včerejší seance bylo zveřejněno také několik fundamentů. Předstihový ukazatel ADP odhaduje v USA růst o 179 000 pracovních míst za minulý měsíc, což je trochu méně, něž se očekávalo. Odpoledne byla zveřejněna také obchodní bilance v Kanadě, ta v říjnu klesla o 1,2 mld. dolarů a kanadský dolar prohloubil své včerejší ztráty. V USA bylo zveřejněno PMI za nevýrobní sektor, to rostlo na 60,7 bodů, odhad byl na 59,1 bodů. Americkému dolaru to však nijak výrazně k ziskům nepomohlo. Přes výraznou volatilitu během včerejší seance nelze dnes očekávat na devizových trzích výraznější pohyby. Odpoledne by se však o ně mohly postarat data z amerického trhu práce.

Akcie a Komodity

Akciové trhy se včera ocitly pod další vlnou výprodejů, čemuž pomohla zpráva o zadržení finanční ředitelky čínské firmy Huawei v Kanadě. O její vydání usilují Spojené státy, což znervózňuje investory kvůli už tak napjatým vztahům USA s Čínou. Ani jedna strana se k incidentu zatím nevyjádřila, i přesto to však na pozitivním sentimentu nepřidá. Večer se však podařilo indexům většinu ztrát umazat a to poté, co co objevila zpráva, že si rada FEDu není jistá, jaký bude jejich další krok po prosincovém zasedání. FED by tedy mohl utahovat měnovou politiku mnohem pomalejším tempem, než se původně očekávalo.

Jedno z nejdůležitějších událostí včerejšího dne bylo zasedání kartelu OPEC ve Vídni. Tam se mělo rozhodnout o produkční politice na dalších 6 měsíců. Cena ropy se propadla o více jak 30% a kartel tak musí jednat. Podle nejnovějších zpráv se ropní producenti dohodly na omezení těžby, to by ovšem nemuselo být tak výrazné, jak se původně očekávalo. Podle ropného ministra Saudské Arábie bude potřeba omezit těžbu o přibližně 1 milion barelů denně. Ropa začala v reakci na zprávu ztrácet a zatím zůstává defenzivní. OPEC pravděpodobně zveřejnění oficiální stanovisko až během dnešního dne po setkání s Ruskem.

Dnešní fundamenty

Během dnešního dne stále probíhá zasedání kartelu OPEC. V 14:30 budou zveřejněna data z trhu práce zároveň v USA a v Kanadě.

Trh dne

EURUSD včera dokázal po většinu dne zpevňovat a uzavřel nad 1,13. Včerejší nákupní aktivita a proobchodování silné rezistence na úrovni 1,1350 nyní tvoří support v pohybu a pro možnost obchodu do short pozice se nabízí úroveň 1,1398, kde trh odmítnul vyšší ceny a zároveň je velmi blízko psychologické úrovně 1,1400.

#gallery-1

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.