Středa 19. května. Svátek má Ivo.

Ranní analýza: Finanční trhy se během včerejší seance stabilizovaly, ropa opět ztrácí

22.11.2018 | 10:00 0 Komentářů

Devizové trhy se prozatím stabilizují a obchodování na trzích probíhá v klidnějším tempu. Po včerejšku jsou na tom stejně také akciové indexy a ropa. Nebyly zveřejněny žádné důležité makrodata, tudíž se včerejší seance dá považovat za standartní. Dnes je v USA svátek, tudíž nelze očekávat žádnou výraznou změnu.

Forex

Aktuální prostředí na devizových trzích musí vyhovovat obchodníkům, kteří obchodují při pohybu trhů do strany bez trendu. Během včerejší seance se v podstatě nic neudálo a trhy následovaly vývoj amerického dolaru, který konsolidovat kolem úrovní úterního close. Z včerejších fundamentů byly zveřejněné počty objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Ty klesly na minulý měsíc o 4,4%, očekával se pokles o 2,2%. Na vývoj amerického dolaru to nemělo výraznější vliv. Po delší době se opět do středu pozornosti v Evropě za brexitem vrací Itálie a její vládní rozpočet. Itálii hrozí jako první zemi EU udělení sankcí od Evropské komise za neplnění fiskálního paktu a nerespektování výhrad komise. Země unie mají nyní dva týdny na to rozhodnout, jestli souhlasí s tím, zda bude proti Itálii připraven dokument, který se jí bude ptát, jak napraví svůj rozpočtový plán. Dnes jsou v USA zavřeny banky, a tudíž bude probíhat obchodování na nižších objemech, to se může projevit i na volatilitě a trhy tak můžou druhý den po sobě pouze konsolidovat, čemuž nahrává i velmi malý počet důležitých fundamentů zveřejněných do konce týdne.

Akcie a Komodity

Podobná situace jako na devizových trzích včera probíhala na akciových trzích. Trhy po dvoudenním výprodeji mírně rostly, koncem seance je však opět ovládli prodejci. Sentiment na akciových trzích se nijak nemění, o čemž hovoří volatilita indexu VIX, který se drží i nadále v blízkosti 21 bodů. Státní svátek v USA bezesporu ovlivní obchodování také na akciových trzích, kde lze dnes očekávat přetrvávání stabilizace.

Se stabilizací na akciových trzích se mírně stabilizovala i cena ropy. Ropa WTI rostla v jednu chvíli o více jak 2 dolary, ačkoliv ropě nijak nepomáhají zprávy o investicích do infrastruktury v nalezištích ropy v Texasu, což by mohlo výrazně zvýšit americkou ropnou produkci. Sentiment na ropě zůstává i nadále beze změny býci zde zatím nejsou příliš aktivní. Zveřejněny byly americké zásoby ropy, ty rostly o 4,9 mil. barelů, očekával se růst o 2,5 mil. barelů. Zásoby rostly již devátý týden v řadě a zdá se, že trh to již příliš nezajímá. Ropě nakonec růst moc dlouho nevydržel a dnes opět ztrácí téměř 1 dolar.

Dnešní fundamenty

16:00 spotřebitelská důvěra v eurozóně.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.