Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Ranní analýza: EURUSD nad 1,14, indexy jsou opět pod prodejním tlakem

20.11.2018 | 10:15 0 Komentářů

Po včerejším vstupu do nového týdne dnes americký dolar pokračuje v prodejní aktivitě, což pomáhá především euru a švýcarskému franku. Pod další vlnou výprodejů s objevily akciové indexy, které táhne dolů technologický sektor.  Ropa WTI pokračuje v konsolidaci kolem úrovně 56 dolarů za barel.

Forex

Americký dolar začal nový týden úplně stejně, jako skončil ten minulý a to v defenzivě. Aktuální výprodej na akciových trzích také nutí FED ke změně rétoriky a investoři začínají počítat s maximálně dvěma zvýšeními úrokových sazeb v roce 2019. Pokud se nezmění dosavadní sentiment na akciových trzích, bude zasedání v prosinci velmi zajímavé už z hlediska naznačení cesty pro další růst sazeb. Důvěra stavitelů v USA klesla na nejnižší úrovně za dva roky a poptávka po domech klesá. Rostoucí hypotéky a ceny nemovitostí začínají rychle být toxickým koktejlem pro stavitelé domů. Slabšího amerického dolaru dokázaly využít především evropské měny euro a švýcarský frank. Lehce zpevňoval také japonský jen a kanadský dolar. Kdo však nedokázal využít silnějšího amerického dolaru, byl australský dolar, který včera ztrácel a britská libra, ta zůstává pod tlakem kvůli probíhajícímu vyjednávaní o brexitu a nepříliš velké podpoře britské vlády. V ohrožení je také pozice premiérky Theresy Mayové. Brexit a zpráva týkající se vyjednávání o něm jsou nadále hlavním katalyzátorem na britské libře.

Akcie a Komodity

Akciové indexy se během včerejší seance opět dostaly pod prodejní a tlak a to poté, co dopoledne dokázaly poměrně slušně zpevňovat. Asijská a evropská seance navázaly na ztráty z včerejší americké obchodní seance. Hlavní hybnou silou byly technologické akcie, které včera ztrácely kvůli obavám o poklesu poptávky. Technologický index NASDAQ včera ztratil více jak 3% kvůli silnému výprodeji na akciích společnosti Apple a dalších technologických akciích. Včerejší zprávy o nepříliš pozitivním průběhu vyjednávání mezi USA a Čínou přidaly k negativnímu sentimentu.

Na komoditním trhu se příliš nedaří ropě umazat dosavadní ztráty, ačkoliv se během dopolední seance býci na ropě snažili. Ropa se odpoledne opět dostala pod prodejní tlak a zatím osciluje kolem ceny 56 dolarů v případě ropy WTI. Zlato prozatím využívá slábnoucího amerického dolaru a mírně zpevňuje.

Dnešní fundamenty

10:30 slyšení o inflačním reportu v Británii. V 14:30 počet nových stavebních povolenek v USA.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.