Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Ranní analýza: EURUSD drží zisky nad 1.13, dnes kanadské HDP

30.11.2018 | 10:00 0 Komentářů

EURUSD se drží nad 1,13, zatímco dolar od včerejška pouze konsoliduje. Akciové indexy také pokračují v konsolidaci a včerejší zveřejnění zápisu ze zasedání FED jejich vývoj příliš neovlivnilo. Zlato i ropa si zatím drží své včerejší zisky.

Forex

Včerejší průběh na devizových trzích probíhal ve velmi klidném tempu, kdy už nebylo třeba vyčkávat na zveřejnění důležitějších fundamentů, vše podstatné však zaznělo v projevu Jerome Powella. Své zisky si zatím drží euro, naopak libra ukázala, že nejistota kolem brexitu ji nadále drží zkrátka a ztratila část včerejších zisků. Americký dolar výrazněji korigoval také na páru USDCHF. Kanadský dolar si drží včerejší zisky a to především díky falešnému průrazu letošním minim na ropě. V USA zveřejněn jádrový PCE cenový index, ten zpomalil na 1,8%, očekávala se stagnace na 1,9%. Osobní výdaje v USA rostly v říjnu o 0,6%, stejně tak osobní příjmy rostly o 0,5%. Večer byl zveřejněn zápis ze zasedání FEDu, který však neměl žádný dopad na vývoj devizových trhů, jelikož s nejaktuálnějším postojem centrální banky pro růst sazeb přišel již o den dříve guvernér CB. Velmi klidný je zatím i začátek páteční seance, kde to trhy s volatilitou nepřehánějí a zatím sleduje obchodování ve velmi úzkém rozpětí. Dnes trhy čeká zveřejnění pár zajímavých fundamentů, lze však očekávat klidnější zakončení týdne.

Akcie a komodity

Wall Street se po včerejším zveřejnění zápisu ze zasedání FEDu dostal do zelených čísel, kde trhy vnímají pozitivně otevření debaty rady centrální banky o tom, kdy pozastavit růst úrokových sazeb. Zápis byl konzistentní s projevem Jorome Powella, tudíž žádné větší změny jsme zde svědky nebyli. Do příštího roku je třeba přezkoumat monetární politiku před dalším zvýšení sazeb. Dnes v Argentině začíná summit G-20, kde by se měl setkat americký a čínský prezident. Dá se očekávat, že investoři na akciových trzích budou věnovat pozornost především summitu G-20.

Na komoditním trhu ropa otestovala úrovně WTI pod 50 dolary, kde se aktivovali kupci a dostali cenu zpět nad 51 dolarů za barel. Podle ruského ropného ministra domácí producenti souhlasili s redukcí produkce, kterou vnímají jako potřebnou pro stabilizaci ceny ropy. Strany také analyzovaly velikost a načasování produkčních škrtů. Zlato využilo slabšího amerického dolaru a rozšířilo své středeční zisky.

Dnešní fundamenty

Celý den se dnes bude konat summit G-20. V 11:00 bude zveřejněna odhad inflace v eurozóně. V 14:30 HDP v Kanadě. V 15:45 Chicagské PMI.

#gallery-1

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.