Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Ranní analýza: Euro se drží na vyšších úrovních, ropa pokračuje v ziscích

24.08.2018 | 10:30 0 Komentářů

Klidnější seanci, kde většinu pohybů inicioval americký dolar a náhle se tak ukázalo, jak dokážou být některé měny úspěšné, pouze pokud se dolaru nedaří. Akciové trhy spíše konsolidovaly a nedokázaly tak vytvořit nová historická maxima.

Forex

Devizové trhy byly opět bez fundamentů, které by ovlivnily vývoj na financích trzích a výrazné zlepšení v tomto směru nedorazí ani příští týden. Ideální prostředí by tak mělo panovat pro spíše technické obchodníky, kdy trhy respektují supporty a rezistence.

Na poměrně vysokých úrovních se stále drží euro, které však fundamentálně nemá na podobných úrovních co dělat a proti americkému dolaru se fundamentální nůžky rozevírají čím dál více. Dokonce by se dalo říct, nebýt obchodních válek, EURUSD by se obchodoval někde pod úrovní 1.12. Trhy nicméně ne vždy dávají smysl a na euro mohla dopadnout menší přeprodanost z předminulého týdne a tak si svou korekci snaží býci na euru udržet. Britská libra si na páru s dolarem nedokázala na rozdíl od eura své zisky udržet a je opět pod prodejním tlakem. Během dnešní seance se však může stát cokoliv. Večer má projev guvernér americké centrální banky Jerome Powell, což budou investoři bedlivě sledovat, kdy by se mohl vyjádřit jak k Trumpovo komentářům, tak k výhledu na další růst úrokových sazeb.

Ackie a Komodity

Akciový index S&P 500 nedokázal udržet proražení technické formace, na což jsem upozorňoval včera a vrátil se zpět do oblasti konsolidace z včerejšího dne. Dosažení nových maxim se zdá být otázkou času, trhy však zužují obchodní války a nová cla, která včera zavedly Spojené státy a Čína na své dovozy. Pozitivní sentiment neudržely ani evropské akcie, kdy se například německý akciový index DAX pohybuje již třetí den v užším konsolidačním pásmu po nákupní aktivitě z minulého týdne. Smíšená situace zůstává také na čínském akciovém trhu, který včera nakonec dokázal uzavřít v zisku. Většina asijských trhů však uzavřelo ve ztrátě kvůli včerejším novým celním opatřením.

Na komoditním trhu stále ztrácí drahé kovy v čele se zlatem a stříbrem, ale i zemědělské komodity. Ty ztrácejí v podstatě celý týden a to i navzdory slabšímu americkému dolaru po většinu týdne. V ziscích pokračuje trh s ropou, který včera pouze konsolidoval a udržel si své zisky. Fundament na ropě se však zatím nijak výrazně nemění. Stále panují především obavy z možného výpadku iránských dodávek, kdy již několik společností a států oznámilo, že přeruší iránské dodávky.

Dnešní fundamenty

Dnes bude nejdůležitější především projev guvernéra americké centrální banky v 16:00 na diskuzním foru v Jackson Hole. V 14:30 doprovodí dnešní fundamenty objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za červenec.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.