Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Ranní analýza EUR/USD

12.04.2013 | 10:30 0 Komentářů

Dnešní obchodní seance by mohla být tou nejrušnější za celý týden. Den plný přicházejících zpráv otevře průmyslová produkce eurozóny a probíhající mítinky euroskupiny a ECOFINu. Euroskupina ministrů financí se tradičně sejde před jednáním člensky širšího ECOFINu a bude probírat hlavně výjimky ze splácení poskytnutých půjček pro Irsko a Portugalsko. Jeroen Dijsselbloem, který předsedá euroskupině prohlásil, že doufá v nalezení shody a věří, že Irsko a Portugalsko nakonec budou moci splácet svůj dluh o 7 let déle. Na jednáních by se mělo mluvit i o dalších problematických ekonomikách, jako je Slovinsko a Kypr, zvláště poté co Kypr informoval o zvýšení svých výpůjčních nákladů na 23 miliard eur z poskytnuté půjčky 17,5 miliardy eur.

Ruský ministr financí snížil odhad ekonomického růstu své země v roce 2013 o třetinu na 2,4 procenta. Rusko tak pravděpodobně čeká nejhorší rok od roku 2009. Vláda nedávno vydala předpověď o 3,6 procentním růstu, kterou musela snížit, poté co byly zveřejněny výsledky spotřebitelské poptávky, investic a exportu v prvním čtvrtletí.

Eurodolar včera nedokázal uzavřít nad silnou rezistencí Fibonacciho hladiny 38,2 a zřejmě se o to pokusí dnes. Další selhání by však mohlo znamenat návrat medvědů do sedla.  Na indikátoru RSI můžeme vidět vytvořenou medvědí divergenci, kterou většina obchodníků vnímá jako náznak oslabování současného býčího trendu. Zásadní vliv na dnešní pohyb bude mít průmyslová produkce eurozóny v 11:00 a také maloobchodní tržby a index PPI z USA ve 14:30.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.