Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Ranní analýza: Dolar zůstává defenzivní, EURUSD nad 1.15

22.08.2018 | 10:30 0 Komentářů

Americký akciový index S&P 500 pokořil nový milník, když během včerejší seance dorovnal historická maxima z předúnorové korekce. Americký dolar zůstává na většině páru defenzivní a dává tak prostor ostatním měnám.

Forex

Americký dolar včera odpoledne prohloubil své ztráty, poté co dopoledne spíše stagnoval a snažil se korigovat část svých ztrát. Proti ostatním měnám zůstává tedy defenzivní a Trumpovi komentáře, které byly vnímány spíše jednorázového rázu, přetrvávají i do dalších seancí. To pomohlo především evropské měně, která reaguje na obchodní jednání mezi USA a Čínou ve Washingtonu, což zklidňuje finanční trhy a klesá tak poptávka po bezpečnějším americkém dolaru.

Měnový pár EURUSD se zatím zabydlel nad úrovní 1.15, kterou udržel již během včerejší seance. Fundamentálně nepodložený růst lze sledovat na páru GBPUSD, ten a koriguje předešlé výrazné ztráty. Kde však není slabost amerického dolaru dominantní je například měnový pár USDCAD. Kanadský dolar zatím nedokázal navázat na velmi pozitivní makrodata z minulého týdne a slabší americký dolar mu také výrazněji nepomáhá. Přešel tak spíše do konsolidace, ze které by však mohl dnes vystoupit, kvůli fundamentům z Kanady v podobě maloobchodních prodejů. Silnější proti dolaru zatím není ani japonský jen, který doplácí na sníženou averzi k riziku na finančních trzích.

Akcie a Komodity

Americký akciový index dokázal vyrovnat úrovně z předúnorové korekce a americký akciový trh se tak definitivně nachází v nejdéle trvajícím býčím trhu v historii. Hovoří to o velkém apetitu investorů pokračovat v akumulaci akciových titulů, nicméně na druhé straně může kdykoliv přijít korekce, která může investory bolet více, než tomu bylo v únoru. Do té doby však sentiment na trzích zůstává pozitivní a americká ekonomika zažívá jízdu na vrchol expanze, které zabraňuje v jejím přehřátí americká centrální banka FED. Medvědi však ihned úrovně historických maxim odmítly, kdy zformulovaly formaci dvojitého vrcholu. Fundament by zde však měl překonat techniku a zdá se být otázkou času, kdy trh dokáže vytvořit nová historická maxima. Trhu by mohly paradoxně uškodit obchodní vyjednávání mezi USA a Čínou, od kterých Trump nic moc neočekává.

Pozitivního sentimentu nevyužívá pouze akciový trh, ale také ropa. Ta se po stagnaci z konce minulého týdne rozhodla podívat opět na vyšší úrovně. Včetně Francie uvažují nad opuštěním iránských exportů také ostatní státy a společnosti jako TOTAL, což je nadnárodní francouzská společnost zaměřena na zpracování ropy. Na long pozicích začínají být opět aktivní americké hedge fondy, které zvětšují své pozice na ropě.

Dnešní fundamenty

14:30 budou zveřejněny maloobchodní prodeje v Kanadě. V 16:00 prodeje domů v USA. V 16:30 budou zveřejněny americké zásoby ropy. Ve 20:00 čeká trhy FOMC minutes, zápis ze zasedání americké centrální banky.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.