Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Ranní analýza: Dolar pokračuje v růstu, dnes zasedá BoE

07.02.2019 | 10:00 0 Komentářů

Včerejší seance nenabídla nic extra zajímavého. Na devizových trzích pokračuje v ziscích americký dolar a dostává tak pod tlak ostatní měny. Akciové indexy včera zastavily svou několikadenní ziskovou šňůru. Ropa WTI zůstává i přes mírný růst pod 54 dolary za barel.

Forex

Většina devizových trhů během včerejší seance pouze konsolidovala v užším obchodním rozpětí s minimální volatilitou a jednalo se tak o ideální seanci pro netrendové obchodníky. Trhy velmi dobře reagovaly na úrovně technické analýzy a vyhnuli jsme se i výraznějším spikovým pohybům vzhledem k velmi nízkému počtu zveřejnění relevantnějších fundamentů. Z Německa včera dorazila data průmyslových objednávek. Ty v prosinci klesly o 1,6%, očekával růst o 0,3%. Jednalo se o druhý pokles po sobě a zároveň největší pokles v průmyslových objednávkách od června minulého roku. Jde o další ze série horších dat z Německa od začátku roku. Evropská měna reagovala na zprávu oslabením, své však sehrál také mírně silnější americký dolar. Americký dolar pokračoval v pozvolném zpevňování a to téměř na všech měnových párech. Večerní projev Jerome Powella neměl dopad na vývoj amerického dolaru ani dalších trhů a ty tak pokračují v nastaveném sentimentu od začátku týdne. Dnes by mělo být živo především na měnových párech s britskou librou, jelikož dnes zasedá CB a mohla by odtajnit svůj pohled na vývoj kolem brexitu a potencionálně kroky měnové politiky v roce 2019.

Akcie a Komodity

Akciové indexy včera zastavily svou několikadenní ziskovou šňůru. Alespoň tedy akciový index S&P 500, ten včera zaznamenal po pěti dnech ztrátovou seanci. Index volatility VIX hovoří o minimální nervozitě na finančních trzích, jelikož se drží pod 16 body. Aktuálně se nacházíme přibližně v polovině výsledkové sezony, na výsledky větších společností si však musíme počkat do příštího týdne. Včera reportovala společnost Chipotle a lepší jak očekávané výsledky jejím akciím pomohly výrazně zpevnit.

Včerejší seance nakonec nedopadla tak špatně pro ropu, jak se původně zdálo. Ropa WTI se v jednu chvíli obchodovala za méně jak 53 dolarů. Její vývoj mírně ovlivnilo zveřejnění amerických ropných zásob, ty rostly podle očekávání o 1,3 mil. barelů. Ropa nakonec uzavřela mírně pod 54 dolary za barel.

Dnešní fundamenty

11:00 ekonomické projekce EU. V 13:00 zasedá BoE. V 13:30 bude mít projev guvernér BoE Mark Carney.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.