Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Ranní analýza: Dolar od rána pod silným tlakem, dnes zasedá BoE

01.11.2018 | 10:20 0 Komentářů

Americký dolar koncem včerejší a hlavně začátkem dnešní seance ztrácí a přichází tak očekáváná korekce po několika růstových seancích. Ropa Brent neudržela úroveň 75 dolarů za barel a opět ztrácí. Akciové trhy se začínají stabilizovat, úroveň rizikových přirážek pomalu klesá.

Forex

Na devizových trzích proběhla včera poměrně volatilní seance, kde se nejzajímavějšími pohyby prezentovala britská libra. Ta včera výrazněji posilovala a to navzdory rostoucímu americkému dolaru. Mohla za to série pozitivních zpráv o Brexitu a to nejdříve vyjádření hlavního vyjednavače pro Brexit, že dohoda bude do 21. listopadu a poté zpráva, že obě strany dospěly k předčasné dohodě o finančních službách. Britská libra posiluje zatím i dnes dopoledne a táhne sebou ostatní měny proti americkému dolaru. Z fundamentů dnes byl zveřejněn odhadu růstu inflace v eurozóně. Ta by podle očekávání měla růst na 2,2% a jádrová by měla překonat 1% hranici a růst na 1,1%. inflace tak zatím potvrzuje slova M. Draghiho, že ke konci roku zrychlí. Euru to pomohlo k menším ziskům, to se ovšem pod tlakem dolaru dostalo na nižší úrovně. Odpoledne byl zveřejněn růst kanadského HDP, to za srpen přidalo nad odhadu 0,1%, meziročně pak 2,5%, očekávání bylo na 2,4%. Kanadský dolar posiluje až dnes ráno a to především kvůli slábnoucímu americkému dolaru.

Akcie a Komodity

Akciovým trhům se prozatím daří pokračovat v umazávání ztrát a nervozita na trzích pomalu upadá. Hovoří o tom hodnota indexu volatility VIX, který klesl až k 20 bodům. Prozatím nejsem svědky výraznějších výkyvů a indexy si udržují včerejší zisky. Žádné nové fundamenty zde také nebyl zveřejněny, stále pokračuje výsledková sezona, kde se nic zásadního nezměnilo a firmy ve většině případů porážení očekávání.

Na komoditním trhu neudržela včerejší tlak ropa a dostala se až pod 75 dolarů v případě ropy Brent. Zásoby ropy v USA opět rostly o 3,2 milionů barelů, očekávání však bylo na 4,1 milionech. Prodejní aktivita na ropě se nedočkala reakce v podobě odmítnutí nižších cen a došlo k jejich akceptování. Proto lze očekávat, že se ropa v nejbližší době z nižších úrovní nepodívá. Po delší době opět roste zlato a to primárně kvůli slabšímu dolaru.

Dnešní fundamenty

10:30 bude zveřejněno výrobní PMI v Británii. V 13:00 zasedán Bank of England. V 13:30 bude mít projev Mark Carney. V 15:00 výrobní PMI v USA.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.