Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Ranní analýza: Dolar je začátkem seance mírně slabší, dnes data z britského trhu práce

19.02.2019 | 10:05 0 Komentářů

Včerejší seance na většině z finančních trhů nic zajímavého nepřinesla. Velkou roli zde sehrál státní svátek v USA a z něj pramenící nižší objemy. Většina trhů tak pouze konsolidovala bez výraznějšího trendu. Evropské indexy byly pod mírným tlakem kvůli hrozbě uvalení cel na evropské automobily.

Forex

Na devizových trzích se toho příliš neudálo. Kvůli státnímu svátku v USA chyběly trhům větší objemy, a proto měnové páry obchodovaly v užším cenovém pásmu. Trhy včera nechaly klidné fundamenty, kterých bylo zveřejněno velmi málo a s velmi nízkou relevancí. Evropě se nyní rýsuje další problém v podobě možného uvalení cel na evropské automobily ze strany USA. Americké ministerstvo obchodu zpracovalo report o možném dopadu dovozu evropských automobilů na americkou bezpečnost. Obsah reportu zatím není znám, nicméně účel jeho zhotovení je investorům jasný. ECB se však možná začíná na další zpomalení evropské ekonomiky připravovat. Dá se tak usuzovat z komentářů členů ECB o možných refinančních operací za účelem podpory růstu ekonomiky. Ve stále větším ohrožení je plánovaný růst úrokových sazeb na konci léta. Dnes dopoledne je zatím slabší americký dolar a to na většině z měnových párů. Především toho využívá libra a euro, kteří zpevňují.

Akcie a Komodity

Hrozba uvalení cel na dovoz evropských automobilů včera ovlivnila především obchodování v Evropě, kde byly pod mírným tlakem akciové indexy. V červených číslech byly především jednotlivé akciové tituly evropských automobilek. Zpráva může mít dohru během včerejší seance a může se projevit do vývoje akciového trhu v Evropě. Americké akciové indexy jsou po včerejší seance také v dnešním premarketu beze změny. Index volatility VIX mezitím mírně roste nad 15 bodů.

Také na komoditním trhu se toho včera příliš neudálo. Ropa WTI si udržela své zisky z minulého týdne a nadále tak zůstává nad 56 dolary za barel. Ropa Brent si také drží své zisky nad 66 dolary.

Dnešní fundamenty

10:30 budou zveřejněna data z britského trhu práce. V 11:00 ekonomický ZEW index.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.