Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Ranní analýza: Dolar je dnes ráno mírně silnější, výsledková sezona přeje bankovnímu sektoru

17.01.2019 | 10:05 0 Komentářů

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Forex

Na devizových trzích se toho včera příliš neudálo a trhy tak vydýchávaly nadprůměrnou volatitilitu během úterní seance, způsobenou hlasování o brexitu v britském parlamentu. Britská premiérka včera ustála další hlasování o nedůvěře ve vládu a čeká jí tak sestavování plánu B, jakým způsobem Británie po 29. březnu opustí Evropskou unii. Z pohledu fundamentu včera nic nepřekvapilo. Dopoledne bylo zveřejněno tempo růstu britské inflace. Ta podle očekávání zpomalila z 2,3% na 2,1%. jádrová inflace naopak zrychlila na 1,9%, očekávala se stagnace na 1,8%. Libře to však k výraznějším ziskům nepomohlo, i když si většinu svých úterních zisků udržela. Na devizových trzích zpevňoval především americký dolar, ačkoliv se trhy začínají obávat vládní uzavírky v USA, která by mohla při delším trvání ovlivnit tempo růstu HDP. Proti dolaru ztrácely především rizikovější měny jako australský nebo novozélandský dolar, ale také bezpečný přístav japonský jen. Jen však dnes dopoledne jako jeden z mála zpevňuje, což může být reakcí na ranní slabost akciového trhu.

Akcie a Komodity

Akciové trhy včera táhl nahoru především bankovní sektor v USA. Tam excelovaly akcie společnosti Bank of America a Goldman Sachs. Goldman Sachs za čtvrtý kvartál generovala zisk 6,04 dolaru na akcie, čímž výrazně překvapila očekávání na 4,45 dolarech. Její akcie včera rostly o více jak 7%. Neziskovější seanci od roku 2009 zažila také banka Bank of America, jejíž akcie rostly o téměř 10% poté, co reportovaly lepší, než očekávané výsledky. Bankovní sektor tedy podle očekávání využívá vyšších sazeb a zvyšují se mu ziskové marže.

Americké zásoby ropy včera klesly o 2,7 mil. barelů, odhad byl na 1,4 mil. barelů. Ropný trh na zveřejnění zprávy reagoval zvýšenou volatilitou, ale větší zisky realizovat nedokázal. I přesto dokázal udržet dosavadní zisky a drží se v blízkosti 52 dolarů za barel.

Dnešní fundamenty

11:00 Inflace v eurozóně. V 14:30 Filadelfský FED index.  

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.