Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Ranní analýza: Dolar dnes opět roste a tlačí na ostatní měny

04.09.2018 | 10:13 0 Komentářů

Americký dolar začal úterní seanci růstem a pod tlakem jsou tak ostatní měny na párech s dolarem. S otevřením burzy v USA navazuje na předešlé zisky ropa, která roste v případě WTI nad 70 dolarů za barel. Na trhy se vrátily fundamenty, které mohou promluvit do vývoje na finančních trzích.

Forex

Dnes brzy ráno zasedala australská centrální banka. Ta nechala podle očekávání sazby beze změny, došlo však ke změně v doprovodném komentáři. Banka se dnes oproti předchozím zasedáním vyjádřila k australskému dolaru, který podle ní oslabil spolu s ostatními měnami proti dolaru. Celkově rétorika banka však zůstává beze změny a zaměřují se především na trh práce, který by měl zůstat velmi silný. Trh vnímal zasedání jako trochu více jestřábí, což se projevilo i do vývoje australskému dolaru, který začal v reakci na zasedání mírně posilovat.

Na konec minulého týdne dokázal navázat americký dolar, který tak pokračuje v ziscích. Ten posiluje především v pozadí rostoucích rizik kolem obchodních válek a pokračujícího výprodeje na měnách rozvíjejících se ekonomik. Pod tlakem byly některé měny již včera a to například euro nebo britská libra. Ta se svezla na negativním sentimentu i díky negativnímu výsledku PMI za sektor výroby.

Akcie a Komodity

Do obchodování na akciových trzích se včera výrazně projevil státní svátek v USA, kdy chyběly trhům větší objemy. V lehčí korekci se včera ocitl německý akciový index DAX, kterému mu však dnes dopoledne pomáhá růst ve finančním sektoru a včerejší pozdní růst čínského akciového trhu. Nic jiného se na akciovém trhu včera neudálo a dnes se čeká především na začátek obchodování v USA, kde dojde k výběru dosavadních zisků a celkově novým objemům na finančních trzích.

Opět začíná hurikánová sezona v USA, což je opět jeden z katalyzátorů, který může pomoci ropě na vyšší úrovně. V Mexickém zálivu byly včera evakuovány 2 těžební plošiny jako součást přípravy na hurikán. Zpráva přišla poté, co India povolila místním rafinériím importovat iránskou ropu. Několik ostatních zemí již přestaly iránskou ropu odebírat z důvodů obav amerických sankcí. Pokračovat v importech iránské ropy má však další asijská země a to Čína.

Dnešní fundamenty

14:15 proběhne v Parlamentu slyšení inflačního reportu. V 16:00 Výrobní ISM.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.