Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Ranní analýza: Dolar dnes dopoledne zatím silnější, večer hlasování o brexitu

15.01.2019 | 10:00 0 Komentářů

Devizové trhy za sebou mají velmi klidnou seanci s podprůměrnou volatilitou a cenovým rozpětím. Akciové trhy v USA uzavřely na víceméně stejných úrovních, jako otevíraly a ani zde se nedá mluvit o změně v dosavadním sentimentu. Ropa WTI si včera dvakrát pohrála s úrovní 50 dolarů za barel, dnes ráno se obchoduje nad 51 dolary.

Forex

O včerejším vývoji na devizovém trhu toho není příliš co říct. Většina měnových párů pouze konsolidovala v pohybu do strany, jak lze vidět ze samotného vývoje na čistém cenovém grafu. Mezi tyto trhy patří EURUSD, USDCAD, USDJPY. O trochu více akce jsme mohli sledovat například na páru GBPUSD, kde si velcí hráči vylepšili pozice před večerním hlasováním o brexitu v britském parlamentu. Britská libra mírně zpevnila, ačkoliv trh všeobecně očekává porážku Mayové a odmítnutí návrhu by Británii přiblížilo tzv. tvrdému brexitu. Mayová včera varovala, že stále existuje možnost, že brexit nebude vůbec. Ve hře je také odložení plánovaného opuštění unie z 29. března. Dnešní seanci začal nejlépe americký dolar, který výrazně zpevňuje například na páru USDJPY, ale postupně zpevňuje i dalších měnových párech. Dnešní seance bude především o večerním hlasování o brexitu v britském parlamentu, nadprůměrná volatilita se může projevit i do vývoje na ostatních měnových párech.

Akcie a Komodity

Akciové trhy zůstávají pozitivně naladěny i začátkem nového týdne a to především díky obchodním vyjednáváním mezi USA a Čínou. Ztráty ze začátku roku také pomalu umazávají akcie společnosti Apple, které včera přidalo kolem 2%. Rostly také ostatní technologičtí giganti včetně společnosti Amazon a Facebook. Valuace těchto společností byly pro investory možná až příliš vysoké a proto se nelze divit znovuobnovenému apetitu po populárních akciích po výrazném výprodeji v prosinci.

Ropa začátkem týdne mírně ztrácí ze zisků z minulého týdne.  Prozatím se však nejedná o nic dramatického, ropa WTI se i nadále drží nad 50 dolarovou úrovní a udržuje si dosavadní pozice. Hlavním fundamentem jsou nyní produkční škrty ze strany OPEC+ a podle posledních dat i klesající iránská produkce. Sekundárním fundamentem jsou data z čínské ekonomiky, které jsou blízce sledovány kvůli možnému zpomalení druhé největší ekonomiky.

Dnešní fundamenty

14:30 PPI v USA. V 16:00 projev guvernér ECB M. Draghi. Večer proběhne v britském parlamentu hlasování o brexitu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.