Sobota 26. září. Svátek má Andrea.

Ranní analýza: Dolar defenzivnější, dnes minutes ze zasedání ECB

04.04.2019 | 10:20 0 Komentářů

Včerejší seance přinesla horší než očekávaná data z USA a americký dolar tak pokračuje v mírné korekci předešlých zisků. Optimismus kolem obchodního vyjednávání USA a Číny pomohly k mírnému růst akciovým indexům a ropa korigovala v reakci na narůst amerických ropných zásob.

Forex

Na devizových trzích byla včera zajímavá především dopolední seance, kdy se stalo téměř vše z hlediska trendu a volatility. Odpoledne byl v USA zveřejněn ADP report o zaměstnanosti, ten dopadl hůře, než se očekávalo a dostal pod mírný tlak americký dolar. Jeho výsledek byl na 129 tis., očekával se vyšší na 184 tis. Později dorazily data PMI z nevýrobního sektoru, které také nepomohly pozvednout sentiment na americkém dolaru. Konkrétně PMI kleslo na 56,1 bodů, odhad byl na 58,1 bodech. Defenzivnější americký dolar pomohl ostatním měnám zpevnit půdu pod nohama. Měnový pár EURUSD se odrazil od 22 měsíčním minim a vrátil se zpět nad úroveň 1.12, kde se mu včera podařilo uzavřít. Zajímavé bylo opět dění kolem brexitu, kdy dolní sněmovna schválila návrh zákona, kdy může Mayová usilovat o odklad brexitu, bude-li zemi hrozit tvrdý brexit. Zákon má právě tvrdý brexitu vyloučit, čímž by se mělo ulevit evropských akciovým indexům a libře. Na ostatních měnových párech se situace příliš nezměnila. Australský dolar zůstává silnější díky lepším datům z domácí ekonomiky, měnový pár USDJPY dnes již třetí seanci pokračuje konsolidaci a kanadský dolar na páru s USD mírně ztrácí kvůli korekci na ropě.

Akcie a Komodity

V hledáčku investorů na akciových trzích i nadále zůstává obchodní jednání USA a Číny. Dnes by se měl v Bílém domě sejít americký prezident Donald Trump s čínským vicepremiérem. Vyjednávání dále pokračují na vyšších úrovních ve Washingtonu, zatím však nemáme k dispozici žádné nové informace o jejich vývoji. Indexy zůstávají pozitivně naladěny, především se pak daří evropskému akciovému trhu. Německý akciový index DAX včera pozastavil svůj růst těsně pod úrovní 12 000 eur.

Ropa WTI včera mírně korigovala předešlé zisky, což má na svědomí růst amerických ropných zásob o 7,2 mil barelů. Očekával se pokles o 425 tis. barelů. Po třech růstových seancích opět padá cena Palladia, zatím však zůstává nad 1400 dolary.

Dnešní fundamenty

13:30 budou zveřejněny minutes ze zasedání ECB. V 16:00 Ivey PMI v Kanadě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.