Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Ranní analýza: Devizové trhy téměř beze změny, dnes zasedá ECB

07.03.2019 | 10:00 0 Komentářů

Devizové trhy ve většině případů pokračují v konsolidaci v úzkém cenovém rozpětí a nálada trhů vyhovuje především technickým obchodníkům do strany. Akciovým indexům se nedaří další seanci a odepisují své zisky. Ropa WTI se přes prodejní tlak udržela nad 56 dolary za barel.

Forex

Devizové trhy pokračují v konsolidaci ve velmi úzkém cenovém rozpětí a vše nasvědčuje tomu, že na trzích převládá nervozita. Aktuální obchodování odpovídá letním měsícům s velmi nízkou volatilitou. Vesměs by se dalo říci, že svůj růst pozastavil americký dolar poté, co se přiblížil dvoutýdenním maximům. Minimálně dokázalo zpevnit euro a libra a to především kvůli velmi nízké volatilitě na americkém dolaru. Dnes se dá naopak očekávat výraznější pohyb, tomu by však mohlo zabránit zítřejší zveřejnění dat z amerického trhu práce, před kterým si budou chtít obchodníci upravit své pozice. I přesto by dnešní obchodování mělo ovlivnit zasedání ECB a tisková konference M. Draghiho. Dnes dopoledne se daří korigovat včerejší ztráty na australském dolaru, který ztrácel v reakci na horší data z domácí ekonomiky. Horší data z kanadské ekonomiky včera ovlivnila také vývoj na kanadském dolaru. Ten výrazně ztrácí a to navzdory nezměněné politice kanadské centrální banky. Ta dnes zasedala a ponechala sazby beze změny na úrovni 1,75%. Mnohem relevantnější byl tak Ivey PMI, ten totiž klesl na 50,6 bodů, očekával se přitom mírný růst na 55,1 bodů. Kanadský dolar na páru USDCAD ztrácí již čtvrtý den v řadě a dnes dopoledne se zatím nedostal s velmi úzkého 12 pipsového rozpětí.

Akcie a Komodity

V červených číslech se včera ocitla výrazná většina amerických, evropských a také asijských akciových indexů. Fundamentálně se však od minulého týdne nic nezměnilo a dokonce se dařilo jednotlivým akciovým titulům. Hlavním hybnou silou nadále zůstávají obchodní vyjednávání USA a Číny a možná právě nedostatek nových zpráv o jeho průběhu znervózňuje investory. Včerejší data obchodní bilance USA opět upozornily na rozšiřující se obchodní deficit, který zůstává problémem.

Na komoditním trhu se spolu s dalšími rizikovými aktivy nedařilo ropě. Ta však vzápětí odmítla nižší ceny pod 56 dolary a uzavřela nad. Ve prospěch růstu ceny ropy nadále hovoří produkční škrty ze strany OPEC+ a americké sankce na Venezuelu. Americké zásoby ropy minulý týden rostly o 7 mil. barelů, což je více než očekávané množství na 1,2 milionech.

Dnešní fundamenty

13:45 zasedání ECB. V 14:30 tisková konference Maria Draghiho.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.