Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Ranní analýza: Americký akciový trh smazal předchozí ztráty, dnes kanadská inflace

17.08.2018 | 10:10 0 Komentářů

Včerejší seance nabídla především uklidnění na finančních trzích poté, co se vzdálila nervozita kolem geopolitického dění. Získal především americký akciový trh, který se vzpamatoval s předchozí korekce. Žádné fundamenty trhy příliš nevylekaly.

Forex

Na devizových trzích proběhla velmi málo volatilní seance, za co může i razantní výprodej na několika měnách předchozí den. Většina trhů se tak pohybovala do strany z minimálními odchylky od extrémů. Nejvýrazněji bylo snížení rizikových přirážek zřetelné na páru AUDUSD, který nabídl range kolem 27 pipů. S rozpětím necelých 50 pipů nevyčníval ani nejobchodovanější měnový pár EURUSD. Za zmínku stojí turecká lira, která na páru USDTRY pokračuje v korekci předchozích ztrát, konkrétně od začátku týdne umazala 14% ze svých ztrát.

Celotýdenní makrodata pro britskou libru zakončily včera maloobchodní prodeje v Británii. Ty dokázaly libru příjemně překvapit, když rostly za červenec o 0,7%, ačkoliv očekávání bylo na 0,2%. jedná se o poměrně pozitivní výsledek, přičemž předchozí data nedokázaly libru podpořit a ta tak zůstává pod tíhou brexitu pod prodejním tlakem.

Akcie a Komodity

Na akciových trzích vyčníval především americký akciový index S&P 500. Ten totiž ve středu nabral výrazné ztráty uprostřed eskalující situace kolem Turecka. Nicméně ztráty dokázal kompletně vymazat a během dnešní seance míří opět do zisku, kdy zatím stále čekáme na vyrovnání hodnot před únorovou korekcí. Především ukončil seanci zisku díky zprávě ohledně výpravy čínských diplomatů do Washingtonu za účelem vyjednávání o obchodních sporech mezi USA a Čínou. Zprávu poté potvrdil ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow.

Na komoditních trzích dokázaly korigovat ztráty především drahé kovy a některé zemědělské komodity. Pouze pohyb do strany byl vidět na trhu s ropou, která nabídla možná menší rozpětí než australský dolar. Novou úroveň našla ropa WTI na ceně 65 dolarech za barel a od konce července zůstává pod prodejním tlakem.

Dnešní fundamenty

11:00 bude zveřejněna konečná inflace v Eurozóně. V 14:30 zakončí týden kanadská inflace.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.