Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Ranní analýza: Akcie rostou díky obnovení obchodních jednání mezi USA a Čínou

08.01.2019 | 10:00 0 Komentářů

Americký dolar včera pokračoval v defenzivě a byl na většině z měnových párů slabší. Obnovení obchodních vyjednávání pomohlo americkým indexům, které navázaly na páteční ziskovou seanci. Ropě se nepodařilo udržet zisky blízko úrovně 50 dolaru za barel a koncem seance zisky korigovala.

Forex

Na devizových trzích včera proběhla velmi zvláštní seance, kdy se trhy ve většině případů vyvarovaly zveřejnění důležitějších makrodat. Většina měnových párů tak nabídla jen velmi úzké obchodní rozpětí s minimální volatilitou, což je typické pro seance, kdy na trzích chybí větší objemy z USA. Trhy si pomalu začínají zvykat na povánoční obchodování a nezbyla tedy síla na to pohnout dosavadním směrem na trzích. Ty pokračovaly v nastaveném trendu z konce minulého týdne, kdy oslaboval především americký dolar v reakci na komentáře Jerome Powella o možném pozastavení růstu úrokových sazeb. Zpevnit se podařilo například kanadskému dolaru, kterému pomohlo zveřejnění kanadského PMI. To si polepšilo na 59,7 bodů, očekávání bylo na 58,1 bodech. Ve stejný čas bylo zveřejněno americké nevýrobní PMI, to však dopadlo hůře, než se očekávalo, když kleslo na 57,6 bodů. Jedná se o první makro zprávu, která poukazuje na očekávané zpomalení americké ekonomiky. Americký dolar si však začátkem dnešní seance vybral svůj čas na korekci 4denních ztrát a mírně zpevňuje.

Akcie a Komodity

Akciové indexy v USA navázaly na velmi dobrou páteční seanci, kdy si indexy připsaly výrazné zisky. Za včerejším růstem stálo především znovuobnovení obchodních vyjednávání mezi USA a Čínou. Zdá se, že obchod bude v následujících týdnech hlavní hybnou silou na akciových trzích, dokud na trhy nedorazí čerstvé výsledky společností na čtvrtý kvartál. Investoři prozatím vnímají průběh vyjednávání pozitivně, ačkoliv jsme se žádných hmatatelných výsledků nedočkali.

Na komoditním trhu se včera dařilo ropě umazávat ztráty způsobené vánočním výprodejem. Odpoledne však obchodování přidalo na volatilitě a ropa nakonec poté, co atakovala úrovně blízko 50 dolarů, opět spadla na 48,30 dolarů za barel. Fundament na ropě je nyní nestálý a to především kvůli střetu produkčních škrtů OPECu, rostoucí produkci v USA a obavám ohledně možného ekonomického zpomalení.

Dnešní fundamenty

14:30 Obchodní bilance v Kanadě.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.