Středa 22. září. Svátek má Darina.

R2G Rohan Czech oznámila záměr dobrovolné nabídky převzetí Pegas Nonwovens za 1010 Kč na akcii

18.07.2017 | 08:40 0 Komentářů

R2G Rohan Czech nabízí akcionářům cenu za odkup v hodnotě 1010 korun na akcii, což je o 7 % více než pondělní uzavírací cena a 4 % nad historickým maximem Pegasu.

Společnost R2G Rohan Czech oznámila záměr dobrovolné nabídky převzetí textilky Pegas Nonwovens. R2G Rohan Czech nabízí akcionářům cenu za odkup v hodnotě 1010 korun na akcii. V pondělí Pegas na pražské burze uzavřel na hodnotě 943 korun za akcii, tedy zhruba o 7 % méně v porovnání s nabídkou R2G Rohan. Ta je také zhruba o 4 % výše než historické maximum akcií Pegasu.

Firmě R2G, za kterou stojí rodinná nadace Oldřicha Šlemra a rodiny podnikatelů Eduarda Kučery a Pavla Baudiše (zakladatelé výrobce antivirového softwaru Avast), již v současné chvíli vlastní asi 8 % akcií Pegasu, které získala nákupem akcií na burze. Jsme připraveni získat až 100 procent akcií Pegasu a přicházíme nyní s nabídkou, která, jak věříme, bude pro akcionáře atraktivní,“ okomentoval nabídku na odkup akcií ředitel nových investic R2G Jakub Dyba.

Akcionáři textilní společnosti dostanou zhruba měsíc na rozhodnutí. Klíčový bude také postoj největšího akcionáře Pegasu, lucemburského fondu Wood Textiles Holding Limited, který drží ve firmě čtvrtinový podíl.

 

Zdroj: Hospodářské noviny, Reuters

František Mašek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.