Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Pšenice opět v růstu

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Cena červencového futures kontraktu na pšenici vzrostla v rámci včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade na základě spekulací, že nedávný pokles její hodnoty až na hranici pěti měsíčního minima zvýší poptávku po amerických zásobách zmíněné komodity. Oslabování hodnoty zmíněného futures na pšenici mělo do té doby příčinu právě ve vysokých cenách (historického maxima 1349,5 centů za bušl dosáhl nejaktivnější futures na konci měsíce února), jež negativně snižovaly poptávku po pšenici. Tlak na pokles hodnoty této zrniny vyvíjely v nedávné době také predikce, hovořící o zvýšené globální produkci pšenice v letoším roce.

V porovnání s předchozím obdobím vzrostl objem exportů zmíněné zrniny v letošním marketingovém roce (od 1. června do 31. května) o 41 procent. Objem prodejů pro následující marketingový rok zaznamenal v porovnání s předešlým obdobím dokonce ztrojnásobení.

Nejaktivnější futures na pšenici s červencovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade o 12,5 centů (1,6 %) na uzavírací hodnotu 818 centů za bušl.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.