Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Pšenice dorazila na silný support

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Cena pšenice se nachází na důležité úrovni. Ze svých maxim z března roku 2008, kde se obchodovala za téměř 1784 USc za bušl, cena spadla až na aktuálních 695 USc (Graf č.1). Dřívější očekávání velmi vysoké úrody pomalu střídá obava z chladného počasí, které může zničit velkou část úrody jarní pšenice během probíhajícího vegetačního období. Technická analýza ukazuje silný support v okolí ceny 650 USc za bušl. V případě, že se cena od této úrovně odrazí, může následovat další růst přibližně k ceně 900 USc. Do long pozic je vhodné vstoupit až v okamžiku, kdy cena překročí klesající trendovou linii, jak ukazuje Graf č. 2. Zajímavé také je, že porovnáním s indikátorem RSI (14), je možné pozorovat již druhou proti-trendovou divergenci.

Graf č.1: Měsíční cena pšenice v USc za bušl upravená o efekt rolování (Zdroj: CSI)

and#160;
Graf č.2: Týdenní cena pšenice v USc za bušl upravená o efekt rolování (Zdroj: CSI)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.