Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

První únorová seance přináší zelenou nulu indexu DAXu

01.02.2019 | 17:34 0 Komentářů

Dnes se nejvíce dařilo ThyssenKrupp (TKA), jenž si dnes ze seance odnáší 2,8 %. Dále rostly i Daimler (DAI; 2,6 %) či HeidelbergCement (HEI; +1,7 %). Největší ztrátu dnes si neupiratelně odnáší cenný papír platební společnosti Wirecard AG (WDI), která odepisuje v současnosti 27,4 %.

Z prvního obchodního dne v tomto měsíci vychází frankfurtská burza silnější měřeno podle indexu DAX, který dnes připsal 0,05 %. Ze sektorů se nejvíce dařilo německému materiálu a realitám. Nejhůře pak zase sektoru informačních technologií.

Dnes se nejvíce dařilo ThyssenKrupp (TKA), jenž si dnes ze seance odnáší 2,7 %. V průběhu dne dva hlavní akcionáři sdělili podporu společnosti v jejím plánovaném rozdělení. Dále rostly i Daimler (DAI; 2,6 %) či HeidelbergCement (HEI; +1,5 %). Fresenius (FRE) dnes rostl taktéž, připsal 1,6 %. Napomohla mu zpráva, že MSB11022 získal pozitivní vyjádření od Evropské medicínské agentury (EMA).

Největší ztrátu dnes si neupiratelně odnáší cenný papír platební společnosti Wirecard AG (WDI), která odepisuje v současnosti 25,0 %. Dnes byla zveřejněna informace o nalezení závažných důkazů externí právní společností, že se Wirecard dopustil padělání a falzifikace účtů, více viz v naší zprávě. Další tratící akcií je ta Adidasu (ADS), která nyní přichází o 4,3 % z ceny. Dále klesá například i Deustche Bank (DBK), a to o 0,6 %. Největší německý poskytovatel úvěrů dnes reportoval své výsledky – poprvé od roku 2014 generovala banka zisk, nicméně i tak silně pod odhadem trhu, vizte naší zprávu.

 

Index DAX +0,05 % na 11178,59 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
ThyssenKrupp (TKA) +2,7 % Wirecard AG (WDI) -25,0 %
Daimler (DAI) +2,7 % Adidas (ADS) -4,3 %
Linde PLC (LIN) +1,7 % Continental (CON) -1,6 %
Fresenius (FRE) +1,6 % Fresenius Medical Care (FME) -1,0 %
HeidelbergCement (HEI) +1,5 % Deutsche Boerse (DB1) -0,6 %

 

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.