Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Producent ropy v břidlicové formaci Bakken Whiting Petroleum hledá kupce

09.03.2015 | 11:46 0 Komentářů

Největší producent ropy v břidlicové formaci Bakken Whiting Petroleum (WILL) hledá investory, kteří by podali nabídku k převzetí. Podle Wall Street Journal není vůbec jasné, kdo by mohl být potenciálním kupcem. Není ani jisté, zda někdo bude mít o Whiting Petroleum zájem.

Whiting Petroleum, ostatně jako jiní těžaři ropy, čelí nízkým cenám ropy. Whiting Petroleum dále tíží nárůst dluhu o 2 mld. dolarů v souvislosti s akvizicí konkurenta Kodiak Oil & Gas v hodnotě 3,8 mld. dolarů. Transakce byla uzavřena loňského prosince.

Břidlicová formace se nachází hlavně ve státě Severní Dakota, kde těží i jiná významná firma Continental Resources (CLR). Ve formaci Bakken jsou v průměru vyšší těžební náklady než v jiných formacích. Další problém je nedostatek infrastruktury, jako je dostatečná kapacita ropovodů. Což zvyšuje náklady na přepravu ropy, tím je prodejní cena ropy pro firmy v této formaci nižší než ve formaci Eagle Ford a Permian v Texasu.

Akcie společnosti Whiting Petroleum se za posledních 6 měsíců propadly o téměř 60 % na 34 dolarů. Tržní kapitalizace činí 5,68 mld. dolarů.

Zdroj: Wall Street Journal

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.