Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Producent hliníku Alcoa přeruší provoz tří tavíren hliníku

03.11.2015 | 11:51 0 Komentářů

Producent hliníku Alcoa (AA) oznámil přerušení provozu tří ze čtyř tavíren hliníku v USA, tím sníží roční kapacitu o 500 tisíc tun. Jedná se prozatím o největší redukci známého producenta hliníku, když sektor čelí klesajícím cenám kovů.

Konkrétně se jedná o dvě tavírny ve státu Washington a jednu v New Yorku. Společnost se rozhodla i trvale zrušit provoz jiné tavírny v New Yorku, kde provoz byl přerušen v minulém roce.

Celý sektor čelí problému nízkých cen a mnoho globálních producentů hliníků těží se ztrátou. Ceny hliníku se snížily meziročně o třetinu a pohybují se na šestiletých minimech 1450 dolarů za tunu. Nepříznivě na cenu působí zpomalující poptávka a především přetrvávající vysoká nabídka tohoto kovu.

Spolu s redukcí produkce hliníku konkurenční společnosti Century Aluminum se produkce v USA sníží na nejnižší úroveň od roku 1950 podle dat U.S. Geological Survey. V roce 2000 na území USA bylo v provozu 23 tavíren, zatímco brzy se bude jednat pouze o čtyři tavírny o celkové kapacitě 760 tisíc tun za rok.

Přerušení provozu by mělo být dokončeno do konce prvního čtvrtletí příštího roku.

Zdroj: Reuters

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.