Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Prodeje vozů Tesla v Číně květnem ožily, investoři se obávají dohry z šanghajské výstavy

08.06.2021 | 16:12 0 Komentářů

Dodávky vozů Tesla v květnu na čínském trhu zažily oživení oproti dubnu, kdy byla dočasně pozastavena produkce z důvodu údržby. Analytici se obávají, že by současný sentiment okolo Tesly mohl způsobit pokles poptávky.

Pionýr elektromobilového průmyslu reportoval v květnu 33,46 tis. prodaných vozů, vyrobených na čínském trhu, což znamenalo oproti předchozímu měsíci, dubnu, podstatné zlepšení v prodeji, kdy Tesla na tamním trhu v období negativní publicity prodala 25,84 tis. vozů.

Investoři jsou znepokojeni událostí z šanghajské výstavy

Investoři se obávají dopadů události z výstavy automobilů v Šanghaji, kde si majitelka vozu kalifornské stáje při vystoupání na střechu jednoho z modelů Tesly za přítomnosti médií postěžovala na technické závady brzdného systému svého vozu, které zapříčinily jeho havárii. Tesla technické problémy popřela, ovšem odmítla zveřejnit datové záznamy z havárie.

Generální tajemník Asociace osobních automobilů Číny (PCA) Cui Dongshu vyjádřil své pochyby nad tím, že by prodeje Tesly byly ovlivněny tímto krátkodobým negativním vzruchem. Dle jeho názoru budou prodeje Modelu Y vyšší, než Modelu 3, kvůli vyšší oblibě vozů SUV v Číně.

Akcie Tesla (NASDAQ: TSLA) dnes po otevření trhu rostou o 1,42 % na 613,74 USD.

Zdroje: Bloomberg, South China Morning Post

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.