Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Prodeje Tesly v Číně za červenec značně poklesly v důsledku negativní publicity a státních regulací

10.08.2021 | 11:49 0 Komentářů

Červencové prodeje automobilů Tesla vyrobených z čínské továrny na lokálním trhu znatelně poklesly, příčinou je nedávný sled negativních událostí v Číně zahrnující špatnou publicitu a státní regulace.

Po sérii negativní publicity a regulací se propadly čínské prodeje automobilů Tesla vyrobených v čínské továrně. Tyto prodeje červenci na lokálním trhu meziměsíčně poklesly o 69 % na 8621 aut. Export automobilů z čínské továrny však naopak vzrostl z 5 tis. na více než 24 tis. automobilů, větší podíl těchto prodejů mířil do Evropy. Celkově se tak prodeje automobilů Tesla vyrobených v Číně meziměsíčně snížily o 0,6 % na 32,968 kusů.

Ačkoli se Tesla jako jediná zahraniční automobilka s lokální továrnou zpočátku dočkala v Číně kladného přijetí, v poslední době se na lokálním trhu potýká s problémy. Mezi ně se řadí protest od nespokojené zákaznice na výstavě aut v Šanghaji, který se virálně šířil na sociálních médiích, či státní regulace nařizující povinnou úpravu již prodaných vozidel z důvodu bezpečnosti.

Kromě toho Tesla v Číně čelí konkurenci z místních elektromobilových startupů jako Nio, Xpeng či Li Auto. Tyto tři zmíněné společnosti v červenci prodaly na čínském trhu jednotlivě okolo 8 tis. automobilů.

Akcie společnosti Tesla na NASDAQ před zahájením obchodování klesají o 0,46 % na 710,50 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.