Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Prodeje Tesla Motors ve 3Q překonaly očekávání analytiků

03.10.2016 | 14:43 0 Komentářů

Automobilka Tesla Motors oznámila, že ve 3Q prodala 24 500 automobilů, čímž překonala očekávání analytiků. Prodeje sedanu Model S činily 15 800 automobilů, zatímco sportovně-užitkového Modelu X se prodalo 8 700 automobilů.

Zajímavostí je, že 29. srpna CEO Elon Musk svým zaměstnancům odeslal e-mail, ve kterém požadoval větší úsilí při výrobě a dodání automobilů. Tesla Motors je pod tlakem některých investorů, kteří nejsou přesvědčeni o tom, že automobilka v blízké době vykáže zisk.

Podle automobilky se tyto údaje mají brát s rezervou, protože zahrnují pouze dodání přímo k zákazníkovi včetně všech dokumentů.

Tesla Motors potvrdila svůj výhled, že ve druhé polovině roku očekává dodat 50 tisíc automobilů.

Ve 3Q Tesla Motors vyrobila 25 185 automobilů, což je o 37 % více než ve 2Q.

Tesla navýšila produkci v Továrně u města Fremont v Kalifornii, kde chce vyrábět až 500 tisíc automobilů ročně do konce roku 2018. Splnění tohoto cíle bude záviset i na výrobě baterií u města Reno v Nevadě. Elon Musk zmínil, že splnění tohoto cíle bude vyžadovat dodatečné finanční zdroje.

Prodeje ve 3Q jsou předběžné údaje, které se v listopadu mohou mírně změnit se zveřejněním kvartálních finančních výsledků. Automobilky standardně zveřejňují prodeje na měsíční bázi, zatímco Tesla Motors zveřejňuje na bázi kvartální.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.