Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Prodejce luxusních šperků Tiffany zaznamenal nižší pokles tržeb, než se očekávalo

27.08.2012 | 15:20 0 Komentářů

Tiffany & Co (TIF), druhý největší maloobchodní prodejce luxusních šperků, posiluje zhruba o 5,5 % poté, co ve 2. kvartálu zaznamenal ve svých obchodech menší pokles tržeb, než očekávali analytici.

Podle dnešního reportu klesly tržby v obchodech otevřených alespoň 1 rok o 1 % (bez započítání fluktuace měnových kurzů). Například analytik David Schick z investiční společnosti Stifel Financial, jenž pokrývá akcie Tiffany & Co, počítal s poklesem o 3 % a v Evropě, kde tržby rostly dokonce o 2 %, očekával pokles o 5 %.Tržby klesly mimo jiné i kvůli nižšímu utrácení ze strany turistů v USA, kde tržby klesly o 5 %, a také utažení opasků spotřebitelů z Evropy.

Menší pokles tržeb tak nakonec zastínil jinak spíše negativní výsledky společnosti, která se uchýlila ke snížení výhledu a jejíž zisk nedosáhl na odhady analytiků. Celosvětové tržby by se v tomto roce měly zvýšit podle společnosti o 7 %, což je o 1 % méně, než byl původní odhad. Zisk ve čtvrtletí končícím 31. července sice rostl meziročně o 2 % na 91,8 mil. USD (72 centů na akcii), ale nedosáhl na analytický konsensus ve výši 73 centů na akcii.

Zdroj: Bloomberg

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.