Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Prodej nových domů v USA dosáhl 5letého maxima a dal příležitost dolaru k posílení

24.07.2013 | 16:30 0 Komentářů

Americký výrobní index nákupních manažerů (PMI) dnes dosáhl 4měsíčního maxima, když posílil z červnových 51,9 bodu na 53,2 bodu. Výrobní sektor v USA si v současnosti užívá nárůst nových objednávek a zlepšující se situaci na trhu práce. Dnešní výsledek je zatím pouze předběžný a reflektuje názor cca 85 procent společností, jež se zúčastnily průzkumu. Finální číslo bude zveřejněno první srpnový pracovní den, výhled k tomuto dni je pozitivní a výroba by se měla udržet v expanzivních hodnotách (nad 50).

Prodej nových domů v USA výrazně překonal odhady a potvrdil dominanci trhu s bydlením. Prodej se v červnu namísto očekávaných 476 000 dostal až na 497 000 jednotek v meziročním měření a vytvořil tak 5leté maximum. V porovnání s loňským červnem jde o 38,1 procentní nárůst, což je největší posílení od ledna 1992.

Index amerického dolaru BOSSAUSD má velkou šanci zvrátit svůj momentální trend a odrazit se od Fibonacciho úrovně 61,8. Trh konsoliduje v klesajícím klínu, který tradičně napomohl vytvoření divergence na MACD. Proražením Fibonacciho úrovně 50 by tak mohl vzniknout alespoň nový intradenní trend.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.