Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Prodej aktiv společnosti CME ve Slovinsku se znovu odkládá. Tentokrát s termínem do 31. 10. 2018.

14.09.2018 | 15:07 0 Komentářů

Firma Central European Media Enterprises opět nedokončila prodej svých aktiv ve Slovinsku. Nový termín pro dokončení transakce se tedy posouvá na 31. října 2018.

Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV či CME) nedokončila prodej svých aktiv ve Slovinsku ani v již posunuté lhůtě, která byla stanovena na 14. 9. 2018, tedy téměř po dvou letech od oznámení, že firma plánuje prodat svá chorvatská a slovinská aktiva.

Společnost asi po roce od prvního oznámení sdělila, že transakce, které byly stanoveny v celkové výši 230 mil. EUR, bude rozdělena na dva samostatné obchody – na prodej chorvatských aktiv za 85 mil. EUR a slovinských aktiv za 145 mil. EUR. Provedení obou transakcí podléhá schválení regulatorních úřadů.

CME oznámila uzavření první transakce, zahrnující prodej chorvatské televize společnosti Slovenia Broadband (dceřiné firmě společnosti United Group), již v červenci tohoto roku.

Druhá část obchodu, tedy dokončení slovinské transakce, nebyla úřady doposud schválena a finální termín k provedení obchodu je posunut na 31. října 2018.

CETV se dnes obchoduje na pražské burze v kladných hodnotách (BAACETV; +0,38 %).

 

David Halman, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.