Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Proč je zajímavý FEUBANKS a půjde Kakao níže?

04.03.2019 | 11:01 0 Komentářů

Swingové obchody lze nalézt i na nepříliš známém FEUBANKS, nebo na chutné komoditě FCOCOA. Podívám se na aktuální settupy, profilaci trhu i sezonalitu.

 

FEUBANKS – můžeme najít pod tickerem „sx7e“

FEUBANKS se nachází na silném supportu „84“ a aktuálně proráží klesající trendovou linii s náznakem možného nádechu a korekce směrem nahoru.

 

Monthly – silná support oblast okolo hodnoty 84 znamenala v minulosti ve většině případů silnou reakci trhu. Náznak reakce lze spatřit i nyní.

 

 

Weekly – podobnou situaci jako dnes bychom našli v létě v roce 2016. Trh tehdy podobně silně prorazil klesající trendline, aby ji následně ještě otestoval formou pullbacku a vyrazil vzhůru až k hodnotě 140.

 

 

Daily – Na denním časovém rámci lze již určitou formu pullbacku k trendové linii zaznamenat. Na denním TF se nacházíme na mikro-resistenci (vzhledem k weekly a monthly grafu) a lze očekávat možnou korekci trhu k oblasti 90-94, kde vzniká konfluence mezi růstovou trendovou linií z daily grafu a supportem z profilace trhu.

 

 

FCOCOA

Kakao se aktuálně nachází na nízkých cenách a z vyšších časových rámců si lze všimnout tendence k trojúhelníkové formaci.

 

Kam se kakao vydá?

Na tuto otázku nezná odpověď nikdo, u komodit lze však využít i podpůrný indikátor, sezonalitu.

Kakao se dostává do extrémních hodnot ve vztahu k 5letému průměru. Až do května je pro tuto komoditu sezonalita velice příznivá a za validnější signály bychom tak měli považovat spíše ty na dlouhou stranu.

 

 

Autor: Petr Plecháč, Bossa 

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.