Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Probíhá úpis akcií Deutsche Bank, možnost obchodovat práva v USA i v Německu běží

27.03.2017 | 09:54 0 Komentářů

Nově vydané akcie ponesou stejné právo na dividendu jako akcie původní. Jednu novou akcii mohou stávající akcionáři nakoupit za každé dvě, které v současné chvíli drží.

Již od minulého úterý 21. března až do příštího čtvrtka 6. dubna probíhá úpis akcií Deutsche Bank. V tomto období německá banka hodlá upsat 687,5 milionu nových akcií. Záměr navýšit kapitál o částku 8 miliard EUR pak banka oznámila již na začátku března.

Cenu nových akcií Deutsche Bank určila na 11,65 EUR, přičemž v současné chvíli se akcie společnosti obchodují na německé burze nad 15 EUR, na burze NYSE posléze v pátek uzavřely pod 17 EUR za akcii. Nově vydané akcie ponesou stejné právo na dividendu jako akcie původní. Pro právě probíhající emisi akcií platí subscription ratio v poměru 2:1. To znamená, že jednu novou akcii mohou stávající akcionáři nakoupit za každé dvě, které v současné chvíli drží.

Naši klienti mají možnost obchodovat práva jak v Německu, tak i v USA. V e – Brokeru lze pro Německo nalézt pod tickerem 03KB, pro USA je ticker DB-R.

Další informace o chystané reorganizaci banky jsou zde.

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.