Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Příští týden začne další kolo obchodních jednání s Čínou

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv z českého trhu. Evropské akcie by měly otevřít na úrovní včerejších zavíracích cen.

Dnešní den bude v rámci ekonomických dat patřit předstihovým PMI ukazatelům jak v eurozóně, tak i ve Spojených státech. V eurozóně by mělo dojít ke stabilizaci a mírnému zlepšení prozatím stále nepříznivé situace v průmyslovém sektoru.

V USA dnes své výsledky hospodaření představí čtyři desítky společností. Mezi těmi známějšími jsou Boeing, Ford Motor či Facebook.

Analytici Société Générele snížili své doporučení na Prodat pro dvě společnosti, a to německou pojišťovnu Talanx a švýcarskou privátní banku Julius Baer Group.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Indexy S&P 500 a Dow Jones si shodně polepšily o 0,7 % a technologický Nasdaq vzrostl o 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo zpracovatelům komodit (+2 %). Na opačné straně spektra se nacházela pouze síťová odvětví se ztrátou 0,5 %. Za těmito růsty stojí velmi solidní hospodářské výsledky firem za druhé čtvrtletí. Jen včera 25 z 28 reportujících podniků v rámci indexu S&P 500 překonalo očekávání trhu v ziskovosti. Další pozitivní zprávou bylo, když Američané potvrdily spekulace o pokračování v osobních jednáních ohledně o obchodní dohody s Čínou. Stane se tak již v pondělí v Šanghaji. Současně také ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow uvedl, že doufá, že Čína začne velmi brzy nakupovat americké zemědělské produkty, jak přislíbila.

Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu končí dnešní obchodování převážně v zisku. Děje se tak v reakci na potvrzení obchodních jednání mezi USA a Čínou. Nejlépe se vede akciovým trhům v Číně (+0,7 %) či Hongkongu (+0,6 %). V rámci japonského indexu Nikkei 225, který posiluje o 0,4 %, nejvíce rostou akcie zpracovatelů komodit (+1,1 %).

Jiří Kostka, Ekonomický a strategický výzkum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.