Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Premiér na ČT odmítl sektorovou daň pro banky, zmínil možnost fondu, kam by přispívaly z dividend

06.05.2019 | 08:13 0 Komentářů

Andrej babiš (ANO) navrhnul možnost otevření speciálního investičního fondu, kam by tuzemské bankovní domy mohly odvádět 10 – 20 % ze svých dividend. Fond by dle jeho slov mohl napomoci vládě s realizací jejich investičních plánů.

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) včera v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce odmítl zavádění dodatečného zdanění pro tuzemské banky, návrh svého koaličního partnera ČSSD. Premiér naopak zmínil možnost vytvoření speciálního fondu, kam by bankovní domy odváděly část z vyplácených dividend.  Fond by dle jeho slov mohl napomoci vládě s realizací jejich investičních plánů. Co se konkrétních čísel týče, zmínil možnost debaty o 10 – 20 % z dividend bank. Dle jeho slov:

„Otázka je, jestli neudělat fond, kde by část dividend neposlaly majitelům, ale nechaly tady pro nějaký investiční fond, který by realizoval investiční plán vlády.“

Druhý účastník současné vlády ČR, Česká strana sociálně demokratická však prozatím možný návrh nepodpořila a obhajuje stále svůj návrh na dodatečné zdanění bank v podobě progresivní daně pohybující se v rozmezí od 0,05 %až 0,3 % z aktiv banky.

 

Zdroj: Česká televize

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.