Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Přehled oznámených IPO za minulý týden

16.08.2021 | 14:38 0 Komentářů

V minulém týdnu oznámily svůj úmysl o vstup na burzu americké společnosti SPAC z odvětví zdravotnictví, financí a technologie.

Přehled oznámených IPO za minulý týden na americkém trhu
Společnost Velikost emise
Canna-Global Acquisition Corp. 200 mil. USD
Insight Acquisition Corp. 240 mil. USD
DTRT Health Acquisition Corp. 200 mil. USD
TG Venture Acquisition Corp. 200 mil. USD

 

Uvedené společnosti mají na burzu vstoupit formou první veřejné nabídky (IPO) jako společnosti založené za účelem akvizice (SPAC). Tyto společnosti zpravidla vznikají bez obchodního plánu. Primárním cílem společnosti SPAC je získat od investorů kapitál na akvizici fungující společnosti.

Canna-Global Acquisition Corp. je společnost založena za účelem akvizice (SPAC), která dle prospektu nemá vlastní obchodní plán a zaměřuje se na trh s konopím pro medicínské či jiné účely v souznění se všemi zákony a regulacemi.

Insight Enterprise Corp. je společnost založena za účelem akvizice (SPAC), která dle prospektu nemá vlastní obchodní plán a zaměřuje se na působení ve FinTech sektoru, přesněji v oblasti správy aktiv a pojišťovnictví.

DTRT Health Acquisition Corp. je společnost založena za účelem akvizice (SPAC), která dle prospektu nemá vlastní obchodní plán a zvolila vstup do zdravotního sektoru pro signifikantní znalost a způsobilost svého manažerského týmu.

TG Venture Acquisition Corp. je společnost založena za účelem akvizice (SPAC), která dle prospektu nemá vlastní obchodní plán a zaměřuje se na technologický sektor. Segmenty zaměření SPAC firmy jsou dle prospektu AI a Machine Learning, robotická automatizace procesů, virtuální realita, blockchain, kyberbezpečnost, 5G a telekomunikace a další.

 

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.