Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Přehled oznámených IPO za minulý týden: Babbel Group, Vitesco Technologies, ExScientia, Chronext

14.09.2021 | 12:03 0 Komentářů

V minulém týdnu byly oznámeny tři IPO na německé burzy a jedna IPO na NASDAQ. Nově příchozími společnostmi jsou Babbel Group (výukový software), Vitesco Technologies (dodavatel automobilek), ExScientia (automatizace vývoje léků) a Chronext (online platforma pro obchod s luxusními hodinkami).

Přehled oznámených IPO za minulý týden na americkém a německém trhu
Společnost Burza: ticker
Babbel Group
FRA: BABL
Vitesco Technologies Group ETR: VTSC
ExScientia NASDAQ: EXAI
Chronext Xetra: —

Oznámené emise v týdnu od 6. do 10. září (zdroj: Bloomberg)

 

Babbel Group je softwarovou společností, která na bázi předplatného nabízí aplikace a e-learningovou platformu k výuce jazyků. Výukové aplikace Babbel nabízí různorodé aktivity, mezi které se řadí interaktivní výuka, podcasty, hry či čtení povídek. Webové stránky Babbel v současnosti nabízí výuku 13 světových jazyků.

Vitesco Technologies dodává automobilkám technologie pro udržitelnou mobilitu. Poskytuje chytrá řešení a komponenty pro elektrické, hybridní a spalovací pohony. Do svého portfolia společnost řadí elektrické pohonné systémy, elektronické řídící jednotky, senzory a aktuátory nebo řešení pro zpětné odvádění výfukových plynu. Více informací o společnosti zde.

ExScientia podniká ve farmaceutickém průmyslu, jejím cílem je objevování rychlejších a chytřejších cest k vývoji léků. Činí tak s využitím automatické inteligence a experimentálních inovací. ExScientia byla založena v roce 2012 a dle údajů na jejích stránkách byla první společností, která automatizovala proces vývoje léčiv.

Chronext poskytuje online platformu pro koupi a prodej luxusních hodinek. Společnost byla založena v roce 2013, na její platformě se obchoduje s novými, použitými i starožitnými hodinkami. Součástí obchodování hodinek na stránkách Chronext je proces ověřování autenticity a kvality zboží pod dohledem 20 firemních expertů. Více informací o společnosti zde.

 

Zdroj: Bloomberg, Babbel Group, Vitesco Technologies, ExScientia, Chronext

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.