Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Přehled dne: Trhy vyčkávají na večerní projev Jerome Powella

28.11.2018 | 16:50 0 Komentářů

Týden stabilizace pokračuje a výraznějšími pohyby se nemůže pochlubit ani jeden z trojice trhů devizových, akciových a komoditních. Většina měnových párů konsoliduje v pohybu do strany s mírným zpevňováním amerického dolaru.

Na devizových trzích se dnes téměř nic neudálo a trhy ve většině případů pokračují v konsolidaci. Za to může především nedostatek důležitějších fundamentů a to již od minulého týdne, kdy si trhy zvykly na nižší volatilitu. Postrádáme také zprávy o brexitu, kde se všechna pozornost aktuálně soustředí na 11. prosince, kdy proběhne pro dohodu o brexitu nedůležitější slyšení v britském parlamentu. Dnes odpoledne byl zveřejněn druhý výpočet HDP za třetí kvartál, to bylo zrevidováno o jednu desetinu procenta dolů z 3,6% na 3,5%. Trhy aktuálně vyčkávají na čtvrteční zápis ze zasedání FEDu, kde budou investoři hledat signály pro postoj banky k úrokovým sazbám, u kterých se v příštím roce očekává pauza. Nejnovější náznaky pro budoucnost úrokových sazeb může již dnes večer přinést guvernér FEDu Jerome Powell, který má projev. Zároveň se investoři soustředí na vývoj obchodních vyjednávání mezi USA a Čínou a víkendový summit G20 v Argentině. Kanadský dolar dnes ztrácí z měn proti americkém dolaru njevíce, což způsobila částečně ropa, které opět mírně ztrácí. Naopak mírně v zisku je na páru s americkým dolarem britská libra. Tu ještě čekají dnes výsledky stress testu britských bank a projev guvernéra CB Marka Carneyho.

Indexy a komodity konsolidují

Akciové trhy se stejně jako devizové soustředí na večerní projev guvernéra FEDu Jerome Powella a vkendový summit G20. Většina akciových indexů v USA je v zisku jen pár desetin procent, neplatí to však pro všechny. Německý akciový index DAX od začátku týdne pokračuje v konsolidaci bez výraznější výchylky. Index volatility VIX se mezitím vrátil nad 19 bodů. Od rána ztrácí ropa, kdy jí nijak nemohlo odpolední zveřejnění amerických ropných zásob, které opět rostly o 3,6 mil barelů. Očekával se mírný růst o 0,6 mil. barelů. I přesto se ropa drží daleko od letošních minim a snaží se spíše konsolidovat. K stabilizaci dnes došlo také na drahých kovech, které se drží v blízkosti včerejšího close.  

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.