Čtvrtek 02. prosince. Svátek má Blanka.

Přehled dne: Trhy obchodují v úzkém cenovém rozpětí, USA hrozí cly na evropské automobily

18.02.2019 | 17:00 0 Komentářů

Trhům chybí výraznější objemy z USA a ty ve většině případů ovládla nižší volatilita. Na akciovém trhu v USA se tedy nestalo vůbec nic, evropský akciový trh je mírně živější, ale také jsme svědky pomalejšího vstupu o nového týdne. Ropa si zatím drží zisky z minulého týdne.

V USA je dnes den prezidentů a americké burzy jsou kvůli státnímu svátku zavřeny. Většina trhů dnes obchoduje ve velmi úzkém obchodník rozpětí, což je primárně způsobeno nižšími objemy. Dnešní seance je velmi chudá také na zveřejnění makroekonomických dat, a proto se hovoří především o politických záležitostech. Evropě se nyní rýsuje další problém v podobě možného uvalení cel na evropské automobily ze strany USA. Americké ministerstvo obchodu zpracovalo report o možném dopadu dovozu evropských automobilů na americkou bezpečnost. Obsah reportu zatím není znám, nicméně účel jeho zhotovení je investorům jasný. Není tak překvapením, že akcie evropských automobilek jsou dnes v červených číslech. ECB se však možná začíná na další zpomalení evropské ekonomiky připravovat. Dá se tak usuzovat z komentářů členů ECB o možných refinančních operací za účelem podpory růstu ekonomiky. Ve stále větším ohrožení je plánovaný růst úrokových sazeb na konci léta.

Na devizových trzích se toho dnes příliš neudálo. Americký dolar dopoledne oslaboval na většině z měnových párů, během odpolední seance však začíná mírně zpevňovat. Intradenně je však stále slabší, než ostatní měny. Nedá se však vyzdvihnout ani jedna měna, která by byla výrazněji silnější nebo slabší, jak dolar. Podobně na tom jsou dnes také komoditní trhy. Ropa WTI si drží své zisky nad 56 dolary. Během zítřejší seance se dá očekávat o poznání vyšší volatilita a výrazně více zpráv, které budou mít potenciál ovlivnit obchodování na finančních trzích.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.