Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Přehled dne: Ropa pokračuje v propadu, na devizových trzích je klid

09.11.2018 | 16:30 0 Komentářů

Konec týdne na devizových trzích pokračuje v očekávaném tempu, kdy včera trhy zajímalo zasedání americké centrální banky a nastavilo dnešní trend. Akciové indexy v USA mezitím mírně korigují dosavadní zisky. Ropě se nedaří ani během dnešní seance a je pod tlakem.

Na devizových trzích se přesně promítá očekávaný scénář, kdy trhy na dolarových párech konsolidují bez výraznějšího pohybu na jednu nebo druhou stranu. Včerejší výraznější růst amerického dolaru, který byl způsoben jestřábím pohledem FEDu na růst úrokových sazeb. Nic na tom nezměnily ani dnes zveřejněné fundamenty v Británii a USA. V Británii byl zveřejněn růst HDP za třetí kvartál. To přidalo meziročně 1,5%, čímž dorovnalo očekávání a prostor pro překvapení tedy zůstal nevyužit. Průmyslová produkce v Británii rostla v září o 0,5%, čímž mírně překonala očekávání, ale nestačilo to, aby trh dokázal reagovat. Britská libra se na páru s americkým dolarem lehce rozvlnila, ale žádné zpevnění po včerejší ztrátové seanci nepřišlo. Trhy neovlivnilo ani odpolední zveřejnění amerického PPI. To přitom dokázalo pozitivně překvapit, když rostlo na 2,9%, očekávání byl na 2,5%. EURUSD se drží pod 1,14 a je velmi blízko svým dosavadním letošním minimům. Většina měnových páru však konsoliduje a do konce dnešní seance se již sentiment s největší pravděpodobností nezmění.

Graf: Dnešní vývoj na zlatě

Na akciových indexech je dnes také znát konec týdne a volatilita investory tak příliš neuchvátí. Indexy v USA nicméně mírně korigují předchozí zisky. S&P 500 ztrácí přibližně 1%, podobně na tom je NASDAQ (-1,6%) a DOW JONES (-0,7%). Německý akciový index DAX začal seanci poměrně špatně, přes odpoledne však dokázal většinu zisků umazat a chvíli byl dokonce v zelených číslech. Fundament se přitom pro akciové indexy nezměnil a v USA jsem především na pozitivní vlně, kterou způsobil výsledek voleb. Index volatility mezitím rostl nad 17 bodů.

Na komoditním trhu je opět vše beze změny. Ropy se drží prodejní aktivita a fundament zůstává zatím nakloněn medvědům. Zlato se dnes dostalo pod prodejní tlak a po několika týdnech stabilizace zakončí v červených číslech, což je způsobeno částečně silnějším americkým dolarem.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.