Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Přehled dne: Na trzích dnes panuje klid, ropa koriguje předešlé ztráty

20.08.2018 | 17:20 0 Komentářů

Velice klidnou seanci dnes zatím nabídly finanční trhy. Rizika na trzích stále přetrvávají, na čemž dokázal vydělat japonský jen, ostatní trhy však zůstávají poměrně v klidu a páteční sentiment se přenesl do začátku nového týdne.

Na devizových trzích dnes probíhá velmi klidná seance, ze které dokázal vybočit pouze japonský jen, který roste nad potenciál dnešního dne. Již tradičně začátkem týdne postrádáme makroekonomická data, která by způsobila na trzích výraznější volatilitu. Za zmínku dnes nestojí ani jeden fundament, jelikož je jejich dopad na trhy nulový.

Velmi úzké rozpětí kolem 50 pipů nabídly trhy jako EURUSD, nebo GBPUSD. Australský dolar dnes na páru AUDUSD dokonce dokázal vytvořit rozpětí pouze lehce nad 20 pipů. Ten však čeká na půlnoc, kdy bude mít projev guvernér australské centrální banky Lowe. V 3:30 zítra ráno ho bude následovat zápis ze zasedání australské centrální banky. Na posledním zápisů již rada probírala možné zvyšování úrokových sazeb jako reakci na silný trh práce. Zítřejší report může opět způsobit na trzích s australským dolarem výraznější volatilitu, tudíž je potřeba si dát na tuto událost pozor.

Na akciový trzích si dnes své zisky drží pouze německý akciový index DAX, který má však zatím problém s prolomením rezistence v podobě dolní hrany symetrického trojúhelníku. Reaguje tak na pozitivní vlaštovku v podobě uklidnění situace kolem obchodních válek, kdy se čínská diplomacie vydala do USA za účelem vyjednání budoucnosti ohledně obchodních vztahů. Mělo by se jednat pouze o jednání na nižší úrovni, která pravděpodobně nezabrání Spojeným státům v uvalení dalších cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů.

Na druhé straně americký akciový index S&P 500 nedokázal udržet zisky z dopolední seance a spolu s otevřením americké burzy se dostal pod lehký prodejní tlak. V korekci jsou však i různé akciové tituly v USA, jako například TESLA. Ta je dnes v korekci kvůli zprávě, že Saudskoarabský investor, který měl původně pomoci převzít Elonu Muskovi společnost do osobního vlastnictví, uvažuje nad investicí do konkurenční společnosti. Na akciové tituly by měly v následujících dnech působit pozitivní zprávy kolem obchodních válek.

Ropa dnes zpevňuje své pozice po výprodeji z minulého týdne. Na trh dorazila dnes zpráva, že se Čína chystá pokračovat v nákupech iránské ropy i přes zavedení amerických sankcí na iránský obchod s ropou. Sankce by měly vstoupit v platnost 4. listopadu a měly by se dotknout každého, kdo bude odebírat íránskou ropu. Některé evropské země jako Francie již oznámily, že nehodlají v nákupech iránské ropy pokračovat.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.