Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Přehled dne: Libra v očekávání večerního hlasování oslabuje, ropa opět zpevňuje

15.01.2019 | 17:10 0 Komentářů

Devizové trhy očekávají večerní hlasování o brexitu v britském parlamentu a velké banky upravují pozice. Wall Street je dnes opět o něco silnější, kdy dnes excelují především akciové tituly technologických gigantů. Ropa dnes otočila a začíná umazávat dvoudenní ztráty.

Dnešním dnes začala v USA výsledková sezona, očekávání však nejsou příliš velké. Na devizových trzích lze dnes pozorovat odlišný scénář trh od trhu. Pod prodejním tlakem se dnes ocitla především britská libra, která sebou stála dolů také euro. Důvodem je očekávání výsledku večerního hlasování o brexitu. Panuje většinové přesvědčení, že návrh dohody parlament odmítne, tudíž to nebude pro trhy příliš velké překvapení. Na slábnoucí libru dnes navázal americký dolar, který dnes na většině párů zpevnil, postupem času si však spíše udržel své zisky bez výraznějšího pokračování v dopoledním trendu.

Výsledková sezona v USA již tradičně začala reporty velkých bank, kdy například JP Morgan přišla s nižšími, než očekávanými zisky. Další banka, která nedokázala dorovnat očekávání je Wells Fargo, jejíž akcie ztrácí necelé 2%. Akciové trhy přitom rostly už od rána podpořeny zprávou z Číny, která chystá daňovou reformu za účelem podpoření slábnoucí ekonomiky. V růstu pokračují také technologické akcie, kde Netflix přidal přibližně 6% a táhne tak nahoru celý sektor. Po dvou ztrátových seancích se dnes vrátila k růstu ropa, která v případě WTI zpevňuje k 52 dolarům za barel. Ropa stejně jako akcie vnímá pozitivně zprávy z Číny a podpoře domácí ekonomiky. Stále pokračují produkční škrty, které se započítávají do vývoje ceny.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.