Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Přehled dne: Libra dnes ztrácí v reakci na horší data z ekonomiky

05.02.2019 | 17:10 0 Komentářů

Britská libra začíná odepisovat zisky ze začátku roku v reakci na horší data z ekonomiky. Na ostatních měnách se dosavadní sentiment nezměnil. Na včerejší růstovou seanci navázaly akciové indexy a dnes opět rostou. Ropu neopouští volatilita, nicméně bez výraznějšího trendu.

Na devizových trzích je dnes rušno především kolem britské libry. Ta ztrácí na všech měnových párech v reakci na horší, než očekávaná data z domácí ekonomiky. Konkrétně zklamal pro Británii klíčový sektor služeb. PMI za sektor služeb kleslo na 50,1 bodů, což je těsně nad 50 bodovou hranicí, která stále značí expanzi v ekonomice. Očekávala se stagnace na 51,1 bodech. Dalším faktorem je pochopitelně nejistota kolem brexitu a silnější americký dolar. Americký dolar dnes opět mírně posiluje a to na všech měnových párech, kromě USDJPY, ten spíše od včera přešel do konsolidace. Na měnovém páru AUDUSD je australský dolar zatím stále silnější, americký dolar však od rána likviduje ztráty. Z pohledu fundamentu dnes přitom na americkém dolaru poměrně zklamal výsledek nevýrobního PMI v USA. To kleslo na 56,7 bodů, očekávání bylo na 57,2 bodech. Nejedná se o nic dramatického a výsledku odpovídala reakce na americkém dolaru, které byla minimální.

Ve Spojených státech pokračuje výsledková sezona a akciových indexů se drží pozitivní sentiment. Proto dnes akciové indexy opět rostou a navázaly tak na včerejší růst. Výsledky větších firem tento týden na programu nejsou a akciové indexy se tak vezou především na vlně znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech. To se však příliš nedaří ropě, která se přes výraznější volatilitu obchoduje za podobné ceny, jako na začátku dnešní seance. Dá se však hovořit spíše o prodejním aktivitě z intradenního pohledu, kdy dnes ropa ztrácí necelých 70 centů a aktuálně se obchoduje za 54,03.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.